Skip to main content

AccessTr.neT

Sekmeli formun gizli olması

Sekmeli formun gizli olması

Sayın asar800,

1)  

Alıntı:Ekteki örnekte yanlış hatırlamıyorsam 1 detay sayfası açıyordum ve arama formundan

tekrar birisinin detayını açmak istediğimde ilk açtığı detay formunu kapatmak zorunda kalıyordum. 
benim istediğim arama formunda bulunan bitkilerden veya etmenlerden istediğim kadarının detay formunu bir diğerini kapatmadan açabilmek.

ifadenize yönelik olarak;her bir detayını incelemek istediğiniz kaydın detay formunu görebilmeniz için her biri için ayrı ayrı form oluşturmanız gerekir.bu da harici nesne artımı demektir.

Kaldı ki,bu aynı zamanda,birçok açılmış olan formun açık şekilde üst üste kalması demektir,hele ki ÖZELLİKLER-DİĞER sekmesindeki AÇILAN ve KALICI satırlarının EVET olarak ayarlanmış olması dolayısı ile de hep üstte açılan formlardan dolayı asıl detay seçme formuna erişmekte zorlanacağınız anlamına gelir.Ayrıca,bu işlemler gerçekleştikçe uygulamayı da yormak demektir.bu nedenle,böyle bir kullanım pek de sağlıklı olmayacaktır.

2)

Alıntı:...Detay formunda da Arama formunda da gelen bilgilerin hepsinin aktif olması,...

ifadenize yönelik olarak;

a) ARAMA FORMU üzerinde yer alan NOT ACTIVE checkbox denetimlerinin AKTİF olarak (işaretli olarak) belirmesini kast ediyorsanız,

öncelikle;arama formlarında (ki,bu formlarında DENETİM KAYNAĞI satırlarında direkt tablo adları mevcut),bu checkbox denetimini NotActive alan adını DENETİM KAYNAĞI satırına yazmak sureti ile ilişkilendirmişsiniz fakat tablolarınızda böyle bir alan söz konusu değil.

bu nedenle de,bu denetimlerin herhangi bir geçerliliği de kalmıyor.Bu durumu düzeltmek için de,tablolarda bu alanı oluşturmanız gerekmektedir.ancak,bu işlemden sonra,bir hükmü olacaktır.

Bu işlemin yapıldığını varsayacak olursak da,arama formlarında ilgili checkbox denetimlerinin AKTİF olmasını sağlamak için de,iki yöntem uygulanabilir.birincisi,madem bilgilerin hepsinin aktif olmasını istiyorsunuz,o zaman,direkt tablolarda bu alanı işaretli (-1) durumuna getirebilirsiniz.ikinci olarak da,detayına bakılan seçili kaydın bu detay formunu kapattığınızda bu checkbox denetiminin işaretli olarak belirmesini sağlayabilirsiniz.

b) DETAY FORMU üzerinde de,a maddesinde yazılı hususlar geçerlidir.AKTİF işlemini sağlayacak bir denetim söz konusu değildir.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Sekmeli formun gizli olması - Yazar: asar800 - 04/12/2015, 17:20
Cvp: SEKMELİ FORMUN GİZLİ OLMASI - Yazar: atoz112 - 04/12/2015, 17:41
Cvp: SEKMELİ FORMUN GİZLİ OLMASI - Yazar: asar800 - 04/12/2015, 19:46