Skip to main content

AccessTr.neT

Boskontrol4 odemetarihi Parametre hatası

Boskontrol4 odemetarihi Parametre hatası

Sayın ozan,sayın fascioglu,

(13/12/2015, 22:48)ozanakkaya yazdı: atoz112 Yazdı: 
Danışmak istediğim de bu kısım.neden UPDATE sorgusu ile yine T_KASA tablosunu güncellemiyorsunuz da bir sorguyu güncelliyorsunuz? Bu if kontrolünün cevabı hep HAYIR anlamında çıkacağı için,zaten bir değer barındırmayacaktır.

Bu soruya ben cevap vereyim.

Aynı tarihli olan ve tabloda gelir kısmında veri yoksa, ilk tarihli alanı güncellemesi için update sorgusu çalıştırılıyor. Aynı tarihli olup gelir kısmında veri olanlar için insert sorgusu çalıştırılıyor.

ifadenize yönelik olarak;yazmış olduklarınız gibi yorumladım fakat benim kast ettiğim,

Alıntı:...Aynı tarihli olan ve tabloda gelir kısmında veri yoksa...

bu kısım ile ilgili.çünkü;önceki mesajda da belirttiğim gibi,

Alıntı:...Elbette ki aynı formun kod sayfasındaki ÖDENEN adlı denetimin Güncelleme Sonrasında olay yordamındaki

MUSTERİADİ = Me.MUSID.Column(1) & "    ( Teknik Servis )"
Kod ifadesinden dolayı bu şekilde yazmakta olduğu görülmekte...

bu kod ile,ilgili gelir kısmının BOŞ veri barındırması geçersiz kalıyor.çünkü;Müşteri / Firma adı denetimini boş bıraktığınızda otomatikman "    ( Teknik Servis )" ifadesini eklediği için,sorguda BOŞ değerleri göstermesi de mümkün olmuyor.dolayısı ile de,sorgunun içeriğinde bir kayıt barındırması da söz konusu olmadığından,UPDATE (Güncelleme) yapacak bir kayıt da mevcut olmuyor.bu nedenden dolayı da ilgili ÖDENEN adlı denetimin Güncelleme Sonrasında olay yordamındaki UPDATE kodu çalışmıyor,sürekli YENİ KAYIT ekliyor.

Kod:
MUSTERİADİ = Me.MUSID.Column(1) & "    ( Teknik Servis )"
bu satırı etkisizleştirip boş kayıt yaptığınızda dahi,yine T_KASA tablosuna YENİ KAYIT GERÇEKLEŞMEMEKTEDİR.ve,ilgili sorguda günün tarihi bugün olmasına ve  müşteri adının BOŞ bırakılmasına rağmen hem T_KASA tablosuna kayıt yapmadığı gibi,doğal olarak da sorguda da olması gereken BOŞ kayıt göstermesi de gerçekleşmemektedir.

Dikkat çekmek istediğim ve sorun olarak gördüğüm hususlar bunlardı.deneme yapıldığında yukarıda yazılanlara denk gelindiğinde daha net anlaşılacaktır kanısındayım.yanlış bir düşünce ile yorumluyorsam da hem konuyu uzatmak durumunda kaldıysam hem de aklıma yatmadığından dolayı anlayamadıysam her ikinizden de özür dilerim.bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Boskontrol4 odemetarihi Parametre hatası - Yazar: atoz112 - 14/12/2015, 11:59
Task