Skip to main content

AccessTr.neT

Numaratör.net (İlk Çalışmam)

Numaratör.net (İlk Çalışmam)

(05/01/2016, 11:30)alpeki99 yazdı: Şu anda masaüstü program kodluyorsunuz ancak yarın bir gün web sitesi ihtiyacınız olunca asp.net ile kodlama imkanınız olacak. Yine android veya iphone için program yazmak isterseniz yine yapabileceksiniz ancak göreceğiniz gibi kaynakların %90 ı c# ile. Gerçi converter.telerik.com gibi c# kodunu vb.net e çeviren siteler var ancak en güzeli yine c# Img-grin
Sayın alpeki99 hocam;

Tavsiyeniz için teşekkürler. Dediğiniz gibi c# üzerine çok fazla kaynak var en basit örneği olarak formları iç içe açmak için kullanılan kontainerparents(sanırım buydu adı Img-grin ) vb.net te bir örnek bulamadım. Bende C# için yapılan bir örnek videodan vb.net e uyarlama yaptım Img-grin
Kod:
form1.MdiParent = Me
kodu için 3 saat internette vb.net için araştırma yaptım diye bilirim Lol
Ancak C# bana çok karışık geldi bir kodu bitiriyorsun ";" işareti ile ama vb.net te "End Sub" ifadesi ekleniyor ve daha net diye düşünüyorum Img-grin
dediğiniz gibi şuan sadece masaüstü programı kodluyorum(kodlamaya çalışıyorum Img-grin ) web sitesi kodlama ihtiyacım da olurmu bilemiyorum çünkü bana biraz fazla karmaşık geliyor web site kodlamaları tabi bu hiç işin içine girmediğimden de olabilir zira Access teki yapılan uygulama ve kodlamalarda dışarıdan bakan biri olarak ilk etaplarda karışık gelmişti Img-grin
Sizin tavsiyeniz üzerine bugün akşam C# üzerine de araştırma yapacağım
son olarak bana tavsiye edebileceğiniz her iki kodlama içinde "C#/vb.net" bir kaynak/kitap var mı ? yada bu işe tam anlamıyla nereden başlamak doğru olur.
Değerli yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Dünyada Yetirince Anlaşılır Dile Konuşan İnsanlar Var Birazcık da Anlaması İçin Düşünmesi Gerekiyor İnsanların

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Numaratör.NET (İlk Çalışmam) - Yazar: emir ustaoğlu - 05/01/2016, 11:42
Task