Skip to main content

AccessTr.neT

Doğru Alan adları ile Tablo oluşturma ve Tabloları ilişkilendirme talebi

bigdaddy_isi
bigdaddy_isi
7
4053

Doğru Alan adları ile Tablo oluşturma ve Tabloları ilişkilendirme talebi

Sayın atoz112, Hoşbuldum.

Verdiğiniz ayrıntılı cevap için çok Teşekkür ederim. Cevap yazmak için ancak fırsatım oldu.

Hangi Forumda olursa olsun, konulara cevap vermemem imkansızdır. Er veya geç cevabımı yazarım.

Programın Vba kısmında bir sıkıntı çekeceğime inanmıyorum, zira Excel'de Vba ile bayağı çalışmam ve deneyimlerim mevcut.

Buradaki sıkıntım sadece kendimi yeterince ifade edememden kaynaklanabilir. C*e*l*o*y*c*e arkadaşa'da belirttiğim gibi, bu projenin yerinde durmayacağı ve ilerde büyüyeceğine bende sizler gibi inanıyorum. Doğru tesbit ettiniz.

Saymış olduğunuz 6 madde çok önemli olup, ilk etapta dahil olmayacaktır. Lakin ilerde karşıma çıkacağına eminim.

Bu Proje bugünden yarına olacak bir proje değil. Elbette eşi benzeri vardır, hatta birçok arkadaş benzerini yazıp siteye eklemişler zaten. Fakat ben hazıra konmaktan ziyade kendi emeğimin sonucunu görmek isterim. Bundan ziyade neyin nasıl yapıldığını anlayarak, bilinçli olarak ilerlemek isterim.

Site Kurallarına bir göz attım, birden böylesine bir konu açtığım içinde özür ve af diledim. Lakin bundan sonra kısa sorularla ilerleyerek sizleri ve Sitenizi sıkıntıya sokmayacağımı belirtmek isterim.

Henüz Form aşamasına geçmemekle beraber Tabloları ve ilişkilerini iyi anlayıp düzenleyebilmem gerekir diye düşünüyorum. Örnek 1-2 Form yaptım ama bunlar sadece öğrenme amaçlıdır. İlişkiler ise Access'in kalbi olduğunu düşünüyorum.

Benim asıl anlamak istediğim mesele şudur.:

Bir Projeye başlarken Veri başlıklarını (Türkçe ismini bilmiyorum) hangi tabloya yazılacağını tam olarak kestiremiyorum. Örneğin, Depo Tablosuna Ürünlerin değişken olmayan özelliklerini bir tabloya yazdıktan sonra Fiyat Verilerini tam olarak nereye yazacağımı tam olarak kestiremiyorum.

Şimdilik ayrı bir tabloya yazdım, zira History olmasını istedim. Bir ürünü dün kaça aldım bugün kaça aldım bilmem açısından.

Güzel cevaplarınız ve hoşgörünüz için tekrar Teşekkür eder, işlerinizde başarılar dilerim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Metinleri doğru Tablolara yerleştirerek İlişkilerini doğru kurmak. - Yazar: bigdaddy_isi - 27/01/2016, 15:46
Task