Skip to main content

AccessTr.neT

Listeyi aktif ve pasif duruma getirmek

Listeyi aktif ve pasif duruma getirmek

Sayın kenan827,

Alıntı:...Acemi Uzman demekle ben hiç bir şey ima etmedim...

ifadenize yönelik olarak;
siz dair herhangi bir ima etme veya kast etmede bulunmadım.aksine,ben sadece,

Alıntı:...ben çok acemiyim siz bu işin uzmanısınız...

ifadenize yönelik olarak yazılmış bir açıklama veya yorumdu.kast ettiğim esasen tamamen şunlardır.

Acemilik veya uzmanlık diye bir ayrım ya da durum yoktur,bana göre tabi."ben acemiyim..." ya da "ben uzmanım..." ifadelerini doğru bulmadığım için.imza olarak kullanmayı uygun gördüğüm “HERKES KENDİSİNİN AR-GECİSİDİR” sözünde geçtiği gibi,isteyen herkes kendisini geliştirebilir.

alt seviye;kişinin kendisini gerek bilerek veya isteyerek geliştirmemesi ve gerekse de bu gelişim için yeterince azmetmeyip,gayret etmeyip,istek duymayıp,hazıra konmayı daha benimseyip,çözüm bulan olmak yerine çözüm bekleyen olup,öğrenmek için araştırmalarda bulunmayıp v.s.gibi davranışlar sergilemek sureti ile kendini bilinçlendirmekten,öğrenmekten,araştırmaktan,bilgi edinmekten alıkoymaya alıştıran,pasifleştiren ve ifade olarak acemi olmaya yönlendiren kişilerin ya da bu karakter özelliklerine sahip halde olanların bulunduğu seviyedir.

Üst seviye /ileri düzey seviye ise;en azından bir merak etme veya bir öğrenme isteği dürtüsünde hareket ile kendisini öğrenmeye,eğitmeye,bilgi donanımı sağlamaya,gerek özel hayatında veya gerekse de iş hayatında hem varlığını sürdürebilmek,kalıcı olabilmek,daimliğini koruyabilmek hem de maddi ve manevi bir huzura,rahat çalışma ve yaşama imkanlarına sahip olma yolunda ilerlemeye dair atılımlarda bulunmaya yol alması,yönlenmesi için içerisinde bulunduğu ya da bulunacağı ortamlarda sağlam adımlar ile yoluna devam edebilmesi,kimi durumlarda tercih edilebilmesi,konumlara gelebilmesi,sönük olduğu düşünülmeyip etkin bir görsellik sunabilmesi için,ister ilgi duyduğu konularda isterse de mesleği veya ihtiyacı olabilecek durumlara ulaşabilmesi adına olsun;mutlaka elbette ki imkanlar ve zaman ve fırsatlar dahilinde olmakla birlikte,gerek kendi başına kalmışsa (eğer yardım eden mevcut değilse diye kast edilmiştir) kendi kendine veyahut da yardım alabileceği kişi ya da kişiler mevcutsa konuların ehli olanlar değerlendirilmek sureti ile,kendini yetiştirenlerin olduğu seviyedir.

hangi seviyede veya durumda kalınmak istendiği önemli olandır.

Unutulmamalıdır ki,ister “uzman” ister başka bir ad veya tanımlama ile ifade edilmiş kişiler olsun,bunlar da ilk zamanlarında ilk seviyede acemi olan kişilerdir.önce,balık yemeyi öğrendiler.ardından,balık tutmayı duydular ve bunun için gerekli olan usulleri ve hangi malzemelerin gerekli olduğunu araştırdılar ve öğrendiler.sonrasında da,balığı tutmayı ve kendi tuttukları balığı yemeyi öğrendiler…buradan sonrasında da,kendi aralarında iki gruba ayrıldılar.bir grup,öğrendiklerini,edindiklerini kendilerine kalmasını tercih edip,kendinde barındıranlardan oldu.diğer grup ise;edindiklerini kendine saklamayan,hem paylaşan oldular hem de edindikleri ile yetinmeyip çıtayı bir basamak daha artırdılar,seviyeyi bir üste taşıdılar,öğrendiklerinin aslında öğrenilmesi gerekenlerin daha da azı olduğunu anladılar ve hem öğreten hem de yeniden öğrenci oldular.

Özetle ast edilen şu;acemilik ya da uzmanlık diye bir durum yoktur.kendini yetiştirmek veya geliştirmek isteyen ile bunun aksini uygulayan vardır.neyi ne kadar öğrenirseniz öğrenin,her öğrenildiği sanılan durumun sonunda,hiçbir şeyin yeterli olmadığı gerçeğini idrak etmek durumu ile karşı karşıya kalınmaktadır.her öğrenilen bir sonraki öğrenilecek olanın başlangıcıdır.unutulmamalıdır ki,zaman hızla ilerlemektedir.ve zaman ilerledikçe de,edinilen bilgilerin veya yeterliliklerin yetmez olduğu ve daha çok öğrenmek gerektiği gerçeğidir.

Sitede,sadece konu açan değil,konulara ister yönlendirici isterse de bilgi veya örnek paylaşımcı olarak katılımcı olan da olmanız temennisi ile.

Bu yorumlar,sadece beni bağlayan bana dairdir.sizi veya başkalarını bağlamaz,katılan olur olmaz.

iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Listeyi aktif ve pasif duruma getirmek - Yazar: atoz112 - 08/02/2016, 23:22