Skip to main content

AccessTr.neT

İlişkili Sayı değerlerini diğer tabloda güncelleme

İlişkili Sayı değerlerini diğer tabloda güncelleme

Sayın yorum70;

(21/04/2016, 22:50)yorum70 yazdı: TBL_PERSONEL'DE PERSID alanını
TBL_GOREVLISTESI içinde bulunan aynı alana yazdırmasını istiyorum

İfadenize yönelik olarak,
Bununla yapmak istediğiniz sanıyorumki ana tablo ve ona bağlı alt tablo yapmak Ben böyle yapmak istediğinizi düşünerek,
TBL_PERSONEL tablosundaki PERSID alanını birincil anahtar yaptım ve TBL_PERSONEL tablosu ile TBL_GORELISTESI tablolarını her iki tabloda da bulunan PERSID ile Bir-Çok ilişkilendirme yaptım.
Bu durumda TBL_PERSONEL ana tablo ve TBL_GOVERLISTESI tablosuda ona bağlı alt tablo olmuş

TBL_GOREVLISTESI tablosundaki PERSID alanına ilgili personelin ıd si yazıldığı taktirde TBL_PERSONEL tablosunda ilgili personele bağlamış olursunuz. Bununu oluşturacağınız formda TBL_GOREVLISTESI tablosunu alt tablo olarak eklediğinizde yeni kayıt eklerken bu işlemi yapmak zorunda kalmazsınız otomatik olarak PERSID alanları ilgili personelin id si ile doldurulur.

Uygulamanızın düzenlenmiş hali ektedir.
Olumlu/Olumsuz dönüş yapınız.
Saygılar,
İyi çalışmalar.

.rar İlişkili Alanları Güncelleme - emir ustaoglu.rar (Dosya Boyutu: 19,75 KB | İndirme Sayısı: 9)
Dünyada Yetirince Anlaşılır Dile Konuşan İnsanlar Var Birazcık da Anlaması İçin Düşünmesi Gerekiyor İnsanların

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: İlişkili Sayı değerlerini diğer tabloda güncelleme - Yazar: emir ustaoğlu - 22/04/2016, 08:33
Task