Skip to main content

AccessTr.neT

excel formüllerini Access'e uyarlama-Acil

Celalettin Uçar
Celalettin Uçar
16
3697

excel formüllerini Access'e uyarlama-Acil

Sayın Atoz , zaman ayırıp cevap verdiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Anlatmak istediğim şeyi sanırım izah edemedim. Yada sizin anlatmak istediğinizi ben anlayamadım. En baştan anlatayım

Yapılan hesaplama jiroskopik jeoradar uygulamasıdır. Burada gps, dijital jiroskop ve jeoradar(GPR) verileri birlikte işleniyor. Ve gömülü objenin gerçek koordinatları hesaplanıyor. Bunu yaparken ekte bulunan Access dosyasına bir gözatabilirseniz 3 adet tablo kullanıyorum. 1) gps ölçümünden gelen tablo, 2) eşzamanlı dijital jiroskop, 3. tablo ise gpr radargramında modelleme için seçilen detay noktaları tablosudur. gps ve jiroskop tabloları eşzamanlı veriler olduğundan zaman sütunu ile ilişkilendirildi. gps ile jeoradar tablosu ise trace adını verdiğimiz ilk sütun kodları ile. bu aşamadan sonra entegrasyon tamamlandı.

şimdi tabloda göreceğiniz "dy" sütununu ve "dx" sütununu tasarım modunda açarsanız ifade kullanarak ve 1. dy ve 1. dx değerlerini elle yazarak hesaplattırdığımı göreceksiniz. 

ilk sütun değerini ekstra 4. bir tablo oluşturmadan bulacak ve "dy" "dx" değerlerini hesaplayacak bir kod oluşturmaya çalışıyorum. "yeni bir tablo eklemeden" dememin sebebi bu idi. çünkü oluşturulan yeni tablo Excel dosyaları halinde sistemin ürettiği 3 tablo arasında olmayacak ve konuyu bilmeyen biri bu sistemi kullanamayacaktır.

saygılarımla
.rar Yeni Microsoft Office Access 2007 Veritabanı.rar (Dosya Boyutu: 134,35 KB | İndirme Sayısı: 3)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: excel formüllerini Access'e uyarlama-Acil - Yazar: Celalettin Uçar - 01/05/2016, 23:49