Skip to main content

AccessTr.neT

Sorguda DLookUp Kullanımı ! İfadelerle Üretilen Alandan Ardışık satır Verisi Çağırma

Celalettin Uçar
Celalettin Uçar
10
4053

Sorguda DLookUp Kullanımı ! İfadelerle Üretilen Alandan Ardışık satır Verisi Çağırma

(04/05/2016, 21:07)atoz112 yazdı: sayın Celalettin Uçar,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT 1
hata ya da olumsuz sonuç almanızın nedeni,ilgili gpsss.xlsx adlı excel uygulamasında BOŞ (NULL) değerlerin olmasından kaynaklıdır.mümkün mertebe,tüm Excel uygulamalarını kontrol ettim bunun için ve gerekli düzeltmeleri de yaptım.

NOT 2
zaman yetersizliği nedeni ile ancak bir kez denedim.olası denemeleriniz neticesinde sorun söz konusu olursa lütfen,konunuzda ayrıntılı belirtiniz.

NOT 3
örnek uygulamayı yeni bir yere taşıdığınızda çalıştırmadan öncesinde,bağlı tabloları güncellemeyi unutmayınız.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

sayın atoz112; lütfen excel dosyasındaki 156 dan sonraki değerlerle karşılaştırınız. null değerlerden kaynaklanan bir sorun değil malesef. excelde doğru çalışan formül accesste çalışmıyor.doğru hesaplamıyor... yapmış olduğunuz formülasyonda d sütununda ki aynı enlem değerini yazdırıyor . yeni bir hesap sözkonusu değil.  Şu formülün çalışmaması için hiçbir sebep yok görünüyor...ben hiçbirşey anlamadım bu işten. 

"Ygps: IIf((DLookUp("[gps].[enlem]";"gps";"[trace]=" & [trace]-1)-DLookUp("[enlem]";"gps";"[trace]=" & [trace])=0); (DLookUp("[gps Sorgu1].[Ygps]";"gps Sorgu1";"[trace]=" & [trace]-1)+(DLookUp("[secilenpics].[mesafe]";"secilenpics";"[tracenoo]=" & [tracenoo])-DLookUp("[mesafe]";"secilenpics";"[tracenoo]=" & [tracenoo]-1))*Sin([semt_acısı]*(22/7)/180)* cos((DLookUp("[gps Sorgu1].[fi]";"gps Sorgu1";"[trace]=" & [trace]-1)+ Dlookup ("[gps Sorgu1].[fi]";"gps Sorgu1";"[trace]=" & [trace]))/2));[enlem])"
Son Düzenleme: 11/05/2016, 03:00, Düzenleyen: Celalettin Uçar.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Sorguda DLookUp Kullanımı ! İfadelerle Üretilen Alandan Ardışık satır Verisi Çağırma - Yazar: Celalettin Uçar - 11/05/2016, 00:22
Task