Skip to main content

AccessTr.neT

Yeni proje için fikir almak istiyorum

Yeni proje için fikir almak istiyorum

Sayın ALU,

1)
Alıntı:*Yapacağım hesaplamaları form giriş ekranında başka bir ek program kullanmadan ve manuel hesaplamaya gerek kalmaksızın yapabilirim.

İfadenize yönelik;
Evet,yapabilirsiniz.

Bu hesaplamaları ister sorgu üzerinden isterseniz de form kod sayfasında ya da form üzerindeki kendi ilgili denetimlerinin kaynak satırında olmak üzere gerçekleştirebilirsiniz.

Örnek uygulamanızı oluşturup konunuza veya her bir danışacağınız ya da sorun veya talebiniz doğrultusunda oluşturacağınız yeni konularınızda bunları konu olarak açabilirsiniz,yeri ve zamanı geldiğinde.yönlendirme ve bilgilendirmeleri de o vesile ile edinebilirsiniz.

2)
Alıntı:*Dilekçe sözleşme vs. metin içeriklerinin içerisinde örneğin sözleşmenin geçerli olduğu tarihleri kişi isimlerini vs. veritabanından yansıtabilirim. Aynı zamanda veritabanından istediğim hangi firmaysa çekerek bu çıktıları alabilirim.

İfadenize yönelik;
Evet,yapabilirsiniz.

Hangi sonuçları edinmek ve bu sonuçlara göre rapor almak istiyorsanız bunları yine yeni konularınızda beyan ederek yazabilirsiniz.uygun görülebilecek Sql sorgu kalıpları veya paylaşımları edinmeniz muhtemeldir elbet.

İstenilen sonuçlara göre bir ya da birkaç kritere (ölçüte) göre sorgular oluşturulabilir.bununla birlikte,raporlarınızda ister tekli kayıtlara ve isterseniz de çoklu kayıtlara göre çıktılar alabilirsiniz.

Uygulamanıza dair,artıların ya da eksilerin neler olabileceği,oluşturmayı düşündüğünüz ve bir ihtimal sonraki aşamalarda geliştirilebilir veya değiştirilebilir durumda olmaları nedeni ve ihtimali dolayısı ile,ilk etapta şimdiden belirtmek doğru veya bir anlam ifade etmeyebilir.zaman içerisinde,uygulamanızı geliştirme durumlarına vakıf olduğunuz süreç boyunca ilerlemek ve aşama aşama bunları gerçekleştirmeniz daha yerinde olacaktır kanısındayım.

Öncesinde,iyi bir tablolama ve eğer gerek görülürse tercihe göre değişmekle birlikte ilişkilendirmeler yapılması daha yerinde olacaktır.akabinde,ilerledikçe ihtiyaçlar dahilinde sorgular  ev formlar hazırlanabilir.

son olarak;
bir önceki mesajdaki konu bağlantısı (Access Dersleri kategorisi içerisindedir) geçici olarak yenilenmiştir.inceleyebilirsiniz.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Yeni proje için fikir almak istiyorum - Yazar: ALU - 08/05/2016, 12:53
Cvp: Yeni proje için fikir almak istiyorum - Yazar: atoz112 - 08/05/2016, 15:12
Task