Skip to main content

AccessTr.neT

Accessde Ürün Reçetesi Oluşturma

Accessde Ürün Reçetesi Oluşturma

sayın kadirdursun,

konunun 9.mesajında yazmış olduğunuz kodlara dair,küçük bir düzeltmede bulunmak adına bilgilendirmede bulunmak faydalı olacaktır,naçizane hoşgörünüze ve izninize sığınaraktan.

öncelikle;
KDV değeri işlem esnasında henüz kesin bir değer içermeyeceği için,bu değerin %8 mi yoksa %18 mi olacağı bilinmemektedir.dolayısı ile de direkt bir %18 değeri ile kullanmak ve olası bir %8 değeri ile değiştirmek bu hali ile sorun teşkil edecektir.

bu nedenle,konunun 12.mesajındaki açıklamalar içerisinde de belirtildiği üzere bu KDV etiketli denetimi bir Açılan Kutu haline dönüştürüp seçime göre değer elde etmek daha yerinde olacaktır.

son olarak;
fiyat ve miktar denetimlerinin ilgili belirttiğiniz olay yordamları içerisinde,sadece toplam denetimine yazılaması gerekli işlemin yer alması ve bu Metin19 denetiminin sonucunu da ister ilgili denetimin ÖZELLİKLER - VERİ sekmesindeki DENETİM KAYNAĞI satırında (bu denetim ilişkisiz olduğu gerekçesi ile) = (Eşitttir ibareli olarak) gösterilebilir ya da isterse de bir olay yordamı içerisinde de hesaplaması yaptırılabilir.

NOT
bu bilgilendirme yapıcı olması amacı ile tamamen iyi niyetle yazılmıştır.konulara katılımlarınızın devamlılığı temennisi ile.bilgilendirmeleriniz için de teşekkürler.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Accessde Ürün Reçetesi Oluşturma - Yazar: Mrv Tprk - 28/06/2016, 23:21
Cvp: Accessde Ürün Reçetesi Oluşturma - Yazar: atoz112 - 30/06/2016, 18:13
Üretim - Yazar: Mrv Tprk - 29/06/2016, 00:14