Skip to main content

AccessTr.neT

Rapordaki sütun başlarının duruma göre daralması

Rapordaki sütun başlarının duruma göre daralması

Sayın mehmetb84,

Alıntı:Bu arada tire kaydı içeren  alanları gizlemek istiyorum, kayıtları değil.

ifadenize yönelik olarak;
Öncelikle,ALAN ifadesi KAYIT ifadesi demektir.her bir ALAN,bütün bir KAYIT bilgisinin parçasıdır.dolayısı ile de,ALAN GİZLEMEK demek,ilgili form ya da raporda ilgili ALAN ifadesine denk gelen DENETİM demektir.

Alıntı:tire kaydı içeren  alanlar

ifadenizde bahsi geçen bu alanlar;içeriğindeki bilgide TİRE (-) değeri yer alan anlamına gelir,eğer aksi bir açıklaması yoksa.bu nedenle de,raporun Sql sorgusunda eğer bir alan içeriğinde TİRE (-) değeri yer alıyorsa ve bu değer gizlenmek isteniyorsa;4.mesajın ikinci kısmında yazılı olduğu gibi,KRİTER (ÖLÇÜT) satırına bu değeri göstermesini engellemek amacı ile OLUMSUZ ifade olarak NOT (Değil anlamındadır) veya <> (EŞİT DEĞİL anlamındadır) ifadeleri yazılmak sureti ile elde edilmektedir.

“TiRE KAYDI” derken;kast ettiğiniz eğer METİN (STRING) değer ise yukarıda bahsedildiği gibi ilgili satıra yazmalısınız.

Örnek uygulamanızı inceleyemediğimden dolayı,ancak bu şekilde paylaşımlarda bulunabiliyorum.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Rapordaki sütun başlarının duruma göre daralması - Yazar: atoz112 - 21/07/2016, 12:00
Task