Skip to main content

AccessTr.neT

ODBC bağlantısı ile SQL Server Performansı

ODBC bağlantısı ile SQL Server Performansı

Merhaba,

Access tabloları ile veri tabanı tasarlandığında ve veriler girilmeye başlandığında ileride yavaşlama problemi doğuruyor(az veri bile olsa. Milyon kayıt değil). MS Sql tablolarını kullandıktan sonrada aynı sıkıntıyla karşılaşırsam diye düşünüyorum. Tabiki birçok parametre programın hızını belirliyor. Şu an Access tablolarıyla yaptığım şekilde MS Sql kullanırsam neler olur inanın bilmiyorum. Onun için sorma ihtiyacı duydum. Çünkü veritabanı olarak MSSQL kullanıp ön tarafta Access kullanmayı hiç denemedim.

Projeyi tamamen Visual Studio tarafında da tasarlayıp ADO ile program tasarlanabilir. Dediğiniz gibi bazı önemli kriterler var. Visual Studio ile bile kullanılmış olsa eğer yöntem ve tasarı şekli yanlışsa program yavaş çalışıyor(Başıma geldiği için söylüyorum.)

Access ile bu şekilde bir tasarım yapma ihtiyacım işin hızlı tasarlanabilmesi ve proje süresini kısaltmasındandır. Aynı zamanda hatalara hızlı çözümler geliştirilebilmesindendir(Çünkü fazla detayı olmayan basit bir sistemdir Access. Visual Studio ya göre). Visual studio da çok detay var. Access ile ön yüz tasarlanıp MSSQL de tabloları tutmak ve ODBC ile bağlantı kurarak projeyi ilerletme ileride işi patlatırmı patlatmaz mı diye endişeliyim.

Bu konu belkide birçok Access kullanıcısını etkileyecek bir konu. 20 den fazla Access ile (access tablolarını kulanarak) proje yaptım. Benim için MS Sql de tablo tutma meselesi yeni. Dolayısıyla kendim bu durumu yönetebilmem ve projemi bu şekilde tasarlamam için uzman arkadaşların fikir ve düşüncelerini almak istedim. Fikirlerinizi belirtmeniz zenginlik katacaktır. Herkese teşekkür ederim.

Konu hakkındaki düşüncelerinizi hala bekliyorum.

Saygılarımla,

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: ODBC bağlantısı ile SQL Server Performansı - Yazar: mengene2 - 20/09/2016, 14:01
Task