Skip to main content

AccessTr.neT

Yazdırmada Eksik Alan Uyarısı Ekleme

Yazdırmada Eksik Alan Uyarısı Ekleme

Sayın Çevik,

1)

Alıntı:Bu soylemıs oldugunuz kodu nereye eklıycem? hangi kısma?

İfadenize yönelik olarak;
İlgili kodları,yazdırma işlemi için kullanılacak butonun TIKLANDIĞINDA olay yordamı içerisine aktarabilirsiniz (Kopyala – Yapıştır ile).

Aynı kodlar,form üzerinde bir KAYDET butonu mevcutsa bu butonun içeriğine de,kayıt öncesinde eğer boş denetim varsa uyarı mesajını vermesi sağlatılabilir.

Bir hatırlatmada bulunmak yerinde olacaktır,bir önceki mesajda bunu belirtmemiştim fakat şu an yeri gelmişken yazmak istiyorum.bu kontrol içeriği itibarı ile SADECE TextBox denetimleri için geçerlidir.diğer ComboBox veya başka denetimler için de kullanılmak istenirse,bu denetimlere göre tekrar düzenlenebilir.

2)

Alıntı:Bu arada yazdırmayı makro olusturarak yapıyorum. Formu makro ile yardırma durumu söz konusu.

İfadenize yönelik olarak;
Konunuzun 3.mesajındaki bağlantının 6.mesajında da belirtildiği üzere,uygulamalarınızda kod yazma becerisi gelişimi edinmeniz adına,makro kullanımlarında bulunmamaya gayret ediniz.

YAZDIRMA işlemi için gerekli kod satırı olarak;

DoCmd.RunCommand acCmdPrint

İfadesini,form üzerindeki yazdırma için kullanılacak butonun TIKLANDIĞINDA olay yordamı içerisine dahil ettiğinizde,Yazdırma Seçenekleri penceresi belirecektir.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Yazdırmada Eksik Alan Uyarısı Ekleme - Yazar: atoz112 - 21/10/2016, 19:24
Task