Skip to main content

AccessTr.neT

Açılır pencereden forum açtırmaya kullanıcı yetkisi kısıtlama getirmek

Açılır pencereden forum açtırmaya kullanıcı yetkisi kısıtlama getirmek

sayın okumas,

Alıntı:...Admin User Gözlemki Guest bunları kapsayacak bir yetkilendirmeye ihtiyacım var...

konunuzun 11.mesajında yazdığınız ifadenize yönelik olarak;
sadece bilgilendirme ve düşünce paylaşımı olarak yorumlanması temennisi ile,

ilgili uygulamada bana göre,
GUEST (Ziyaretçi) tanımlamasına gerek olmamalı.aslında,bu tanımlı Kullanıcı da yer almamalı.uygulamanın ziyaretçisi olmaz.ziyaretçi tanımlı kişi ya da kişiler uygulamanın hangi durumunu kullanacak ya da bilgi sahibi olacak ki?

aynı açıklama,yine bana göre,GÖZLEMCİ tanımı için de geçerli olmalı kanısındayım.bu tanımı ne amaç için kullanmayı ya da hangi işlemler için geçerli olmasını düşünüyorsunuz?

eğer Gözlemci ifadesi ile kast ettiğiniz,Denetleme amacı ile görevli kişi ya da kişilerin uygulama işleyişine dair incelemelerde bulunması ise,her ne kadar bu da bir anlam ifade etmese de,uygulama üzerinden neyin ne gerekçe ile denetlenmesi veya izlenmesi ya da gözlenmesi düşünülmektedir?

son olarak;
yine bana göre olmak sureti ile,
Kullanıcı ve Yetki tanımlamaları için ADMIN ve USER ifadeleri yeterli olmalı.elbette ki,tercih ve takdir sizindir.

13.mesajda eklenen örnek uygulama,yine de,belirttiğiniz tanımlamalar nezdinde geçici ve örnek olması amacı ile hazırlanmıştır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Açılır pencereden forum açtırmaya kullanıcı yetkisi kısıtlama getirmek - Yazar: atoz112 - 28/12/2016, 16:43
Task