Skip to main content

AccessTr.neT

Kasa Hareketleri İçin Yardım Tablodan Tabloya Otomatik Ekleme

Kasa Hareketleri İçin Yardım Tablodan Tabloya Otomatik Ekleme

sayın atoz112;

hocam uzun uzun hiç sıkılmadan cevap yazdığınız için benim için uğraştığınız için ilginiz için çok teşekkür ederim. hakkınızı helal edin ..

hocam şimdi benim müşteri takip Access 2003 de yazılmış mdb uzantılı dosyam var. Ben cari hesap veresiye bilgilerimi tutuyorum . Ödeme tablosu aynı eklediğim .mdb deki gibidir. Müşteri para getirdiğinde ÖDEME tablosundaki alınan bölümüne giriş yapıyorum. Ayrıyetten ayrı bir pesinsatislar adlı tablom var . yine eklemiş olduğum .mdb nin içindedir. ÖDEME tablosundaki Alınan kısmına tutar giriş yaptığımda çıkıldığında otomatikmen pesinsatıslar tablosundaki GİREN bölümüne TARİHİ ile birlikte girmesini istiyorum. ve ÖDEME tablosundaki ÖDEME TÜRÜ Kredi Kartı Seçildiyse ALINAN a yazıldığında pesinsatislar tablosundaki KREDİ kartı bölümüne ÖDEME tablosundaki ÖDEME TÜRÜ nakit seçildiyse pesinsatislardaki GİREN bölümüne otomatikmen yazılmasını istiyorum. 

Böylelikle akşam işyerimi kapatırken pesinsatislar tablosuna girip veresiyeden ne kadar para gelmiş . kredi kartı çekildiyse ne kadar çekildiğini görmek istiyorum.

yani KASA DEFTERİ olmuş oluyor. 

Örnek Veriyorum :

Müşteri Geldi, formu açtım ve ÖDEME tablosuna, borcuna karşılık, 100TLi ALINAN kısmına girdim, ÖDEME TÜRÜ nakit seçtim ve tarih kısmınada 11/04/2017 girdim. . Otomatikmen PESINSATISLAR tablosuna bu bilgiler otomatikmen gelmesini istiyorum. yani pesinsatislar tarih tarih bölümüne müşterinin ismi otomatikmen açıklama bölümüne ödeme türü nakit seçildiyse ALINAN kısmındaki tutar GİREN bölümüne ve KREDİ KARTI seçildiyse ALINAN kısmındaki tutar pesinsatislar tablosundaki KREDİ KARTI bölümüne girmesini istiyorum. 

bu sefer isteğimi inşallah daha iyi anlatmışımdır teşekkür ederim hocam

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Kasa Hareketleri İçin Yardım Tablodan Tabloya Otomatik Ekleme - Yazar: uMits - 11/04/2017, 17:45
Task