Skip to main content

AccessTr.neT

Tabloda Seçili Satıra Ait Veriyi Güncelleme

Tabloda Seçili Satıra Ait Veriyi Güncelleme

Yöntemimi yazacağım ama tam istediğim şeyi halledersem en son mesaj olarak basit bir şekilde anlatabilirim.
2) burada bahsettiğiniz yöntemde yanlış anlaşıldığımı tahmin ediyorum benim forumumdaki elemanlar textbox vs. bunlar değer kaynağı boş yani form başladığında bir bilgi çekilmiyor. siz ise bu elemanları bir tabloya bağlamışsınız ondan Recordset üzerinden oynuyabiliyonuz. yanlışım varmı bu konuda ?

3) Benim anlatmak istediğim şey ben formdaki tabloda her hangi bir veriye tıkladığımda örnek sizin tablo üzerinden ali nin şehirine tıkladığımda alinin bulunduğu satır aktif satır olsun rengi değişsin id nosu tıklanmış gibi olsun. (normalde sanki editlenecek gibi o hücre seçiliyor. bunu istemiyorum)

Şöyle somutlaştırayım bir tablom var düşünün 20 kayıtlı yani yirmi satır  1-21 arası id no var ben tablodan bir veriye tıklayınca o satır seçili duruma gelecek sil dediğimde satırdaki tüm bilgiler silinecek. burdaki mantıkla satırı seçmek istiyom. C# da yaparım ama acces de biraz karışık geldi.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Tabloda Seçili Satıra Ait Veriyi Güncelleme - Yazar: pelitt - 12/04/2017, 13:01
Task