Skip to main content

AccessTr.neT

Formdan Çıkıldığında Metin Kutularını Temizlenmesi Hk. Yardım

Formdan Çıkıldığında Metin Kutularını Temizlenmesi Hk. Yardım

sayın sadooo,

konunuzun 14.mesajında yazılı olan kodlarınız üzerinden geçerli olmak sureti ile,sadece bilgilendirme olması amacı ile aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

farklı kullanıcılardan bahsettiğinize göre,bu kullanıcıların her birinin verilerinin ilgili tabloda ayrı şekilde belirgin olması gerekmektedir.dolayısı ile de,tabloda bir kullanıcı alanı eklemelisiniz ki kim ne kayıt yapmış ve gerektiğinde hangi kullanıcının kayıtlarının silinmesi isteniyorsa bu işlemin sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesi de sağlanabilsin.

bu nedenle,tablonuza bir de kullanıcı_adi benzeri bir ifade ile alan eklemelisiniz.bu kullanıcı adının bilgisini de ENVIRON kodunun kullanımı ile elde edebilirsiniz.site arama sayfasında bu koda dair konuları bu ifadeyi yazmak sureti ile araştırıp edinebilirsiniz.

kayıt silme işlemi için de,eğer yazdığınız kod gibi kullanacak olursanız tüm kayıtları silmiş olursunuz.dahil edeceğiniz kullanıcı adını kriter olarak kullanmak sureti ile daha kullanışlı olarak ilgili tablodan istenilen kayıtların silinmesini de sağlayabilirsiniz.

ÖRNEK KAYIT SİLME KOD KALIBI

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "DELETE FROM tablo_adi WHERE kullanici_adi='" & kullanici_adinin_form_uzerinde_yeralacagi_denetimin_adi & "'"
DoCmd.SetWarnings True

yukarıda yazılı benzeri bir kod kalıbı ile bu kayıt silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.elbette tercih ve takdir sizindir.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Formdan Çıkıldığında Metin Kutularını Temizlenmesi Hk. Yardım - Yazar: atoz112 - 11/05/2017, 18:28