Skip to main content

AccessTr.neT

İlişkili Combobox - Resim Çağırma

İlişkili Combobox - Resim Çağırma

(25/08/2017, 11:22)ozanakkaya yazdı: Merhaba, önce ilk yapmaya çalıştığınız şeyden başlayalım. Diğer hususlar için yeni konu açın.

(25/08/2017, 10:55)tsots yazdı: Model olarak Ex1 seçtiğimizde Renk comboboxından  sadece Kırmızı ve turuncu seçebilmeliyim.

Açılan kutudan seçim yaptığınızda, hangi renklerin olacağının belirlenmesi için tanımlama göremedim.
Yani Ex1'i seçtiğinizde seçime kriter olması için renk, güç vs. tablosu olması gerekiyor ki açılan kutuya kod ile tanım oluşturalım. Ex1'i seçtiğinde mor rengin görünmemesi gerektiğini uygulamaya nasıl anlatacağız?

Merhaba,

Zaten sorun benim adıma orada başlıyor. Gerçeğinde bu çok kalabalık bir yapı. Yaklaşık her birinde en az 20 kriter ve 15 kadar ürünü içeren baya büyük yapı. Her bir ürünün kriteri için tablo yaratmak çok büyük bir sıkıntı olacak diye düşündüğüm için tabloları yönetebilmek adına hepsini tek tabloda toparladım. Ayrıca bölsem bile her farklı seçin kriteri için ayrı bir tablo veya query mi tanımlamak gerekecek noktasında kayboldum.

Sizce nasıl olması gerekir böyle bir yapı için? Ona göre yeni bir örmek hazırlamaya çalışayım?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
İlişkili Combobox - Resim Çağırma - Yazar: tsots - 24/08/2017, 14:20
Cvp: İlişkili Combobox - Resim Çağırma - Yazar: tsots - 25/08/2017, 11:50