Skip to main content

AccessTr.neT

Bağlı Tablonun Sonraki Kaydına Veri Atamak

Bağlı Tablonun Sonraki Kaydına Veri Atamak

(21/02/2018, 17:00)ozanakkaya yazdı: Yaklaşık 1 saattir bir o tablo, bir bu tablo geziniyorum. Konudaki mesajınızı okuyorum. Malesef birşey anlamadığım için yardımcı olamıyorum.

Ozan bey istediğim şey aslında o kadar karmaşık değil. Ben anlatamadım sanırım.

4 tane tablomuz var. bu tablolardan t_tur tablosu turust tablosuna tur_bagana alanıyla, t_engust tablosuna da tur_bag alanıyla bağlı.
                                                    t_eng tablosu engust tablosuna eng_bagana alanıyla, t_turust tablosuna da  eng_bag alanıyla bağlı.

Yani tablolar kendi üst tablolarına *_bag alanlarıyla, diğer dildeki karşılıklarına *_bagana alanlarıyla bağlılar.

Benim yapmak istediğim örneğin f_turkce formunda elma kelimesini ekleyip bunun karşılığında ingilizce  apple yazdığımda, 
apple kelimesinin eng_ust tablosuna daha önce girilip girilmediğinin kontrol edilmesi,
 eğer girilmediyse bu alana bu kelimenin eklenmesi ve ardından alt tablosunda oluşturulacak kayıdın eng_bag alanına elma kelimesinin turust_oto sunun atanması,
eğer girildiyse elma kelimesinin alt tablosunda daha önce oluşturulan karşılığa ilaveten yeni bir kaydın oluşturularak eng_bag alanına elma kelimesinin turust_oto sunun atanması.
Son Düzenleme: 21/02/2018, 22:11, Düzenleyen: mehmetb84.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Bağlı Tablonun Sonraki Kaydına Veri Atamak - Yazar: mehmetb84 - 21/02/2018, 22:10
Task