Skip to main content

AccessTr.neT

Seçenek Kutularından Birinin Seçilebilmesi

M_Kemal_Askeri
M_Kemal_Askeri
4
1307

Seçenek Kutularından Birinin Seçilebilmesi

Bu işi yaparken ille de tabloda evet/hayır alanı ve her renk için 3 alan bulundurmak oranda değilsiniz ki? Koyun bir seçenek grubu, tablodaki renk adlı alanları bir taneye düşürüp sayı değeri yapın. Seçenek grubu böylece istediğiniz gibi davranacaktır. Ama illaki üçü ayrı ayrı tabloda yer almalı derseniz, kodlarla öyle de yapılabilir. Bu şekliyle de sorgu üzerinden istediğiniz rengi filtre edebiliyorsunuz. İsterseniz evet hayır olarak da sorgudan aynı tablo sonucunu alabilirsiniz. Tek tek 3 renk için yaptığınız formlarda tekrar neden onay kutulu 3 renk yer aıyor bilmiyorum ama, aynı seçenek grubunu onlara da koyup, veriyi renk değerlerine göre filtre edebiliyoruz. 

Ne için kullanacağınızı bilmediğimden genel cevap yazabiliyorum. Dediğim biçimiyle örnek ekledim. İnceleyip dönerseniz diğer türlü de yaparız. Bu arada renk formlarında renk verisi değiştirilemesin diye kilitledim. Eğer değiştirilecekse açarsınız.
.rar Deneme.rar (Dosya Boyutu: 23,88 KB | İndirme Sayısı: 5)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Seçenek Kutularından Birinin Seçilebilmesi - Yazar: mehmetdemiral - 29/07/2018, 02:45
Task