Skip to main content

AccessTr.neT

Veritabanına 2 Farklı Kullanıcı Birbirinden Bağımsız Aynı Anda Nasıl Kayıt Yapar

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
11
2643

Veritabanına 2 Farklı Kullanıcı Birbirinden Bağımsız Aynı Anda Nasıl Kayıt Yapar

(28/09/2018, 17:45)Oğuz Türkyılmaz yazdı:
(28/09/2018, 17:38)ozanakkaya yazdı: Merhaba, Bağlı Tablo Denetleme konusunun açıklamasında belirttiğim gibi, veritabanınızı "Veritabanı Bölücüsü" ile bölmeniz gerekli. Bu işlem sonrasında

1-) ÖrnekVeritabanı.accdb
2-) ÖrnekVeritabanı_be.accdb

Şeklinde 2 adet veritabanınız olacak. 

Sonu "_be" olan veritabanında sadece tablolar bulunur. Diğer veritabanında ise uygulamanızdaki diğer nesneler bulunur. Bu veritabanında tablolar bağlı olarak kaydedilmiştir.

Siz ÖrnekVeritabanı.accdb isimli veritabanını diğer bilgisayarlara ekleyeceksiniz. Paylaşım sadece ÖrnekVeritabanı_be.accdb isimli veritabanında yapacaksınız.

Diğer bilgisayarlardaki uygulamalarda bağlı tablo yöneticisi ile paylaşım yapılan ÖrnekVeritabanı_be.accdb isimli veritabanındaki tablolar bağlanacak.

Umarım anlatabilmişimdir.

Bağlı tablo denetleme konusunu okuyup dediklerinizi uygulayacağım inşallah işin içinden çıkabilirim Icon_rolleyes Teşekkür ederim

(29/09/2018, 16:18)ozanakkaya yazdı: Emlaktakipyedek.accdb isimli veritabanındaki herhangi bir tabloyu sağ tıkla, Bağlı Tablo Yöneticisi ile Emlaktakipyedek_be.accdb isimli veritabanındaki tablolar ile yenile.

Evet bu adımıda yaptım. Tüm tabloları seçip yeniledim. Bir sonraki adım var mı hepsi bu kadar mı?
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Veritabanına 2 Farklı Kullanıcı Birbirinden Bağımsız Aynı Anda Nasıl Kayıt Yapar - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 29/09/2018, 16:31
Task