Skip to main content

AccessTr.neT

Formdan Rapora Filtre Uygulaması Nasıl Yapılır.

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
25
4478

Formdan Rapora Filtre Uygulaması Nasıl Yapılır.

(21/11/2018, 15:04)ozanakkaya yazdı: Raporda "Eşleşen Alıcı ve Satıcı Kayıtları" listelenecek ise, formda müşteri tipinin alıcı veya satıcı olarak seçilmesinin ne gereği var?

Ozan bey aynı soruyu Halil Bey'de sormuştu. Şöyleki kapıdan bir müşteri girdi ve 1500 tl ye kiralık arıyorum dedi. Benim yapacağım iş müşteri tipinde Satıcı Kiralık ve konut kategorilerini girip değer arama kriterlerinide 1400-1600 seçip sadece bu değerlere tekabül eden satıcı kayıtlarını sorgulatmam gerekiyor. Diğer şekilde bir müşteri geldi ve 400.000 tllik bir evim var satmak istiyorum dedi o zamanda Alıcı-satılık ve konut kriterlerini girip değerlerede 380.000-420.000 gibi bir kriter  belirleyip bu fiyatlarda ev arayan alıcıların kayıtlarını çıkaracağım. İlk Amacım bu bundan sonraki aşamada, kriter girilmediğinde sizin söylediğiniz gibi tüm alıcı ve satıcı taleplerinin kayıtlarını eşleştirmek. bunu yaparken de çıkacak sonucun Emlak Tipi ve Emlak kategorisine göre sıralı çıkmasını sağlamak. Umarım anlatabilmişimdir.Teşekkürler.
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Formdan Rapora Filtre Uygulaması Nasıl Yapılır. - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 21/11/2018, 17:11
Task