Skip to main content

AccessTr.neT

Altformaltraporda Ürün Tutarlarının Toplamının Metin Kutusunda Gösterilmesinde Hata

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
14
2850

Altformaltraporda Ürün Tutarlarının Toplamının Metin Kutusunda Gösterilmesinde Hata

metin27, altformunuzun her satırının toplamını almak için o form üzerinde kullandığım bir alan. Görülmeyecek boyutta küçültüp, içine genel toplamı aldım. Aslında altform dışında yer alan bir metin kutusu da kullanabilirdim ama o zaman her bir alanın tam yolunu yazmak uzun sürüyor Img-grin Bu da hilesi. Çalıştıktan sonra sorun yok değil mi?

Toplamların anında güncellenmesi için kayıtların bir ileri bir geri yapılması yeterli oluyor. Bu nedenle 

DoCmd.GoToRecord , , acNext
DoCmd.GoToRecord , , acPrevious

kodunu tüm olay yordamlarına ekledim.Örneğe bakınız.

Not: metin27, adisyonfisiaktar isimli alt formunuzun formaltbilgisi alanında hemen tutar satırının altında küçültülmüş şekilde duruyor. Tasarın modunda o alanı fareyle kare içine alınca göreceksiniz. Tabii önce form altbilgisi bölümünü genişletin aşağıya doğru.
.rar Cactus Cafe.rar (Dosya Boyutu: 143,17 KB | İndirme Sayısı: 4)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Altformaltraporda Ürün Tutarlarının Toplamının Metin Kutusunda Gösterilmesinde Hata - Yazar: mehmetdemiral - 06/01/2019, 16:53
Task