Skip to main content

AccessTr.neT

Metni Sayı Ve Karakter Kısıtına Göre Parçalara Ayırma

Metni Sayı Ve Karakter Kısıtına Göre Parçalara Ayırma

2. Seçenekte belirttiğiniz gibi olacak, yani her textbox için ayrı ayrı bu 80 sınırı kontrol edilip "/" konumuna göre alacağı kısmı belirleyecek. 300 karakterlik veri gelemez, benim veritabanımda toplam alan 240 karakter. ve şu ana kadar 240 karakterlik bir stok kalemi oluşturulmadı.
Şöyle bir durumla karşılaşabiliriz. mesela metin toplam 240 karakter, 1.parça 78 karakter aldı, 1. parça 76 karakter aldı, 78+76=154, 240-154-2(bu 2 karakter parçalama esnasında kazanılan 2 adet "/" ayracı)=84 yani son bölümde 4 karakter çıkmayacak, sadece 80 karakter kadar olan kısmı yazdırılmış olacak. Stok kartını açan arkadaş parçalanmış metin kutuları üzerinde manuel işlem yapabileceği için o zaman gerekli kısaltmaları yapabilir.
Örnekte farklı sayılarda örnekleri görebilmek için formun bağlı olduğu tabloda farklı uzunluklarda örnekler koydum.
Son Düzenleme: 14/10/2019, 16:36, Düzenleyen: hbal09. (Sebep: örnek üzerinden bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim.)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Metni Sayı Ve Karakter Kısıtına Göre Parçalara Ayırma - Yazar: hbal09 - 14/10/2019, 16:34
Task