Skip to main content

AccessTr.neT

Sql "de Tabloya Kayit Yaparken Bos Deger Kaydi Nasil Yapilir.

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
19
2333

Sql "de Tabloya Kayit Yaparken Bos Deger Kaydi Nasil Yapilir.

Sn.@berduş tarih formatini dediginiz gibi 2 sekilde de denedim ama ayni hatayi verdi. NZ kullanmadan cozmek daha basit geldi bana burda 2 degisken tanimlayip ustune insert into da yazilan kodda her alana NZ eklemek uygulamada bana daha cok kod yuku getirecek sadece tarih alani icin bunca zahmete girmeye gerek yok, Tarih olamadan hersekilde kaydedebiliyorum nasilsa. Diger yontem daha basit benim icin uygulamada da daha kisa ordan yurumek benim icin daha kolay olacak. Uygulamada kodla kaydettikten sonra formun alanlarinin  yeni kayit oncesi hazir hale getirilmesi icin yazdimiz

Me.txtuyeNo = ""
Me.txtadiSoyadi = ""
Me.txttcNo = ""
Me.txtdTarihi = "null"
Me.cbodYeri = ""
Me.txthesapBakiyesi = 0
Me.okdurumu = 0
Me.Ek_Belge = ""

kodlari isi biraz uzatiyor. Bununla ilgili bir sorum olacak onada konu acacagim. Onu da basitlestirmek icin her form icin ayri ayri yazmak yerine fonksiyon gibi tanimlayip bir yerden cagirmak gibi bir kolaylik olursa Bu benim icin iliskisiz formda kayit olayini tamamen tum formlara uygulayabilme kolayligini saglar. Yardimlariniz icin tesekkur ederim. Konuyu tasiyabilirsiniz.

[Resim: do.php?img=9734]
b
[Resim: do.php?img=9735]
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Sql "de Tabloya Kayit Yaparken Bos Deger Kaydi Nasil Yapilir. - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 25/02/2020, 20:01
Task