Skip to main content

AccessTr.neT

Dsum İle 2 Tarih Arasi Toplam Aldirmak

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
26
3527

Dsum İle 2 Tarih Arasi Toplam Aldirmak

Aşağıdaki kodu dener misiniz?
Me.HesapBakiyesi_TXT = Dsum ("GirenTutar", "T_HesapHareketleri", "[HesapTuru]='" & Me.HesapTuru_CBO & _
"' and (Tarih Between " & CLng(DateSerial(Year(Me.Tarih_TXT), 1, 1)) & _
" And " & CLng(Tarih_TXT) - 1 & ")") - Dsum ("CikanTutar", "T_HesapHareketleri", "[HesapTuru]='" & _
Me.HesapTuru_CBO & "' and (Tarih Between " & CLng(DateSerial(Year(Me.Tarih_TXT), 1, 1)) & _
" And " & CLng(Tarih_TXT) - 1 & ")")
Oğuz bey karmaşık işlemlerde en uygunu adım adım gitmektir :
1 - fonksiyon temel haliyle denenir
x1 = Dsum ("GirenTutar", "T_HesapHareketleri") '1. Adım kritersiz
2 - sonraki adımda 2 farklı kriteri tek tek denersiniz
x2 = Dsum ("GirenTutar", "T_HesapHareketleri", "[HesapTuru]='" & Me.HesapTuru_CBO & "'") '2. ve 3. adımlarda tek tek kriter denenir
x3 = Dsum ("GirenTutar", "T_HesapHareketleri", "Tarih Between " & CLng(DateSerial(Year(Me.Tarih_TXT), 1, 1)) & " And " & CLng(Tarih_TXT) - 1)
3 - son adımda ayrı ayrı kontrol edilen kriterler ihtiyaca göre ve/veya ile birleştirilir
xSon = Dsum ("GirenTutar", "T_HesapHareketleri", "[HesapTuru]='" & Me.HesapTuru_CBO & "' and (Tarih Between " & CLng(DateSerial(Year(Me.Tarih_TXT), 1, 1)) & " And " & CLng(Tarih_TXT) - 1 & ")") - Dsum ("CikanTutar", "T_HesapHareketleri", "[HesapTuru]='" & Me.HesapTuru_CBO & "' and (Tarih Between " & CLng(DateSerial(Year(Me.Tarih_TXT), 1, 1)) & " And " & CLng(Tarih_TXT) - 1 & ")")

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Dsum İle 2 Tarih Arasi Toplam Aldirmak - Yazar: berduş - 12/03/2020, 09:44
Task