Skip to main content

AccessTr.neT

Excel De Makro Çalıştığında Satır Atlatarak Kayıt Yapıyor.

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
26
2399

Excel De Makro Çalıştığında Satır Atlatarak Kayıt Yapıyor.

(06/06/2020, 20:19)feraz yazdı: internneten böyle birşey buldum.

1. Windows Tuşunu basılı tutun ve “ R ” ye basın.

2. “ Regedit “ yazıp “ Enter ” a basın.

3. HKEY_CURRENT_USER yanındaki artı işaretini genişletin

• sonra Yazılım
    • sonra Politikalar
    • sonra Microsoft
    • sonra ofis
    • sonra 16.0
    • sonra Ortak
  4. “ Common ” tuşunu seçin, “ Edit ” menüsünde “ New ” öğesini seçin ve ardından “ Key ” öğesini tıklayın.
  5. “ Security ” yazıp “ Enter ” a basın Anahtarı adlandırmak için
  6. “ Düzenle ” menüsünde, “ Yeni ” ye gelin ve ardından “ DWORD Değeri ” ni seçin.
  7. “ DisableHyperlinkWarning “ yazın ve ardından “ Enter ” tuşuna basın girişi adlandırmak için.
  8. Sağ bölmede, “ DisableHyperlinkWarning “ üzerine sağ tıklayın ve ardından “ Değiştir ” i seçin.
  9. “ DWORD Değerini Düzenle ” İletişim kutusunda, “ Ondalık ” öğesini seçin ve “ Değer Verileri ” altında “ 1 ” yazın.
  10. Regedit'i kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
[*]Office uygulamalarından dosya açmaya çalıştığınızda köprülerle ilgili uyarı iletisi artık görünmemelidir. Bu, Word ve Excel için geçerli olacaktır.
[*]Şimdi uygulayacağım Sn@feraz Dikkatimden kaçan bir durum olmuş sizin yazdığınız VB kodunda resimdeki gibi bir hata oluşmuş firma ünvanı sağdaki pencerede dikkat ederseniz tüm kayıtların ki Örnek diye kaydolmuş. Müşteri adı D3 Unvanı D4 hücrelerine yazıyorum. Liste kitabında yeni kayıt eklendiğinde  Firmalar sekmesinde B sütununa D3 X sütununa ise D4 bilgisi gelmeli. Benim yaptığım uygulamada ters geliyordu bilgiler sizinkinde de X sütununda sadece Örnek bilgisi gelmiş.
[Resim: do.php?img=10299]
.rar CariTakip.rar (Dosya Boyutu: 250,45 KB | İndirme Sayısı: 2)
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Excel De Makro Çalıştığında Satır Atlatarak Kayıt Yapıyor. - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 06/06/2020, 22:03
Task