Skip to main content

AccessTr.neT

Sql Yapısı İçindeki Çalışmayan Dmax() Fonksiyonu

Sql Yapısı İçindeki Çalışmayan Dmax() Fonksiyonu

Dosyanızı inceleyemedim ama yazdığınız koda bakınca şu hatayı gördüm:
SQL komutları metin tabanlıdır Vba kodlarında metinsel veriler çift tırnak içine alınır eğer kullandığınız ifadede de çift tırnak varsa ifadeyi tekrar çift tırnak içine alırken ifadede kullandığınız çift tırnaklar ya tek tırnağa çevrilir yada çift çift tırnağa çevrilir
Örneğin yukardaki kodda dmax içinde 4 adet çift tırnak kullanılmış dolayısıyla ifade aşağıda şekilde yazılmalı

DoCmd.RunSQL "INSERT INTO egitimler_kisiler ( kisi_id, egitim_id ) SELECT kisiler.kisi_id, egitimler.egitim_id  FROM kisiler INNER JOIN egitimler ON kisiler.departman = egitimler.departman  WHERE (((kisiler.kisi_id) = DMax(('[kisi_id]', '[kisiler]')));"
Yada

DoCmd.RunSQL "INSERT INTO egitimler_kisiler ( kisi_id, egitim_id ) SELECT kisiler.kisi_id, egitimler.egitim_id  FROM kisiler INNER JOIN egitimler ON kisiler.departman = egitimler.departman  WHERE (((kisiler.kisi_id) = DMax((""[kisi_id]""""[kisiler]"")));"

Bir de tabletten incelediğim için emin olamadım ama acılan kadar kapatılmalı parantezler

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Sql Yapısı İçindeki Çalışmayan Dmax() Fonksiyonu - Yazar: berduş - 21/09/2020, 10:54
Task