Skip to main content

AccessTr.neT

Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı

Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı

(28/10/2020, 22:26)atoykan yazdı: 1. Barkod okuyucunuz okuduğu veriyi nereye işliyor? Bİr Usb barkod okuyucumu, el terminali mi kullanıyorsunuz, verileri bir web servise mi, bilgisayarınızda örneğin bir text dosyaya mı işliyor? Buna göre verinin nereden nasıl excele alınacağı planlanmalı. Sorunuz oldukça genel bazda ilerliyor daha spesifik ve net bilgiler vermeniz gerekli.

2. Barkod okuyucudan aldığınız veri excele işlendikten sonrasında ister vbade makro oluşturun ister yerleşik işlevleri kullanın bir çok alternatif geliştirilebilir.

Ancak belirttiğim gibi çok genelde geziniyoruz

Açıkçası barkod oyucunun veriyi direk userforma getirip getimediği konusunda veya başka bir programa veya veriyi işlemesi gereken farklı bir Excel çalışma kitabınamı ihtiyacı var bilgim olmadığı için okonuda birşey diyemiyorum. Veriler Access de saklanıyor.

1-Barkod Okuyucu Barkoddaki Şekilleri Rakamsal İfadeye çevirerek Vba ürünkayıt kısmında rakamsal ifadeler ile textbox1 getirmesini istiyorum. Barkod okuyucu veriyi accesse işlemesini istiyorum. Usb barkod okuyucu ve el terminali mevcut.

2- Daha yeni karşılaştığım bir durum olduğu için benden bu konularda daha iyi olduğunuz için yönlendirmelerinize açığım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - Yazar: merttr07 - 28/10/2020, 22:35
Task