Skip to main content

AccessTr.neT

32 Bit Olarak Hazırlanmış Dosyayı 64 Bitte Açamıyorum.

32 Bit Olarak Hazırlanmış Dosyayı 64 Bitte Açamıyorum.

(13/01/2021, 13:44)berduş yazdı: dosya mde dosyası yani kodları yok o nedenle -yanılıyor da olabilirim- bu haliyle 64bitte çalıştırmanız mümkün görünmüyor.

@berduş hocam yanılmıyorsunuz. Soru örneğinden yola çıkarak sizin vesileniz ile bir daha hatırlatalım:

mde, accde veya ade şeklinde oluşturulan databaselerde tüm modüller derlenir, tüm düzenlenebilir kaynak kodunu kaldırılır ve hedef db sıkıştırılır. VB kodları çalışmaya devam eder ancak görüntülenemez veya düzenlenemez. Burada amaç kod güvenliğini sağlamak, veritabanı boyutunu küçültmek ve performans artışı sağlamaktır.

Bu formatlarda
  • Tasarım görünümünde modüller, formlar ve raporlar görüntülenemez, değiştirilemez veya oluşturulamaz
  • Object library veya databaselere referans eklenemez, silinemez veya değiştirilemez
  • Kaynak kodu içermediğinden Microsoft Access veya Vba özelliklerini veya yöntemlerini kullanarak kod değiştirilemez
  • Formlar, raporlar veya modüller içe veya dışa aktarılamaz. Ancak tablolar, sorgular, veri erişim sayfaları ve makrolar mde, accde, ade olmayan dblere dışa aktarılabilir veya bunlardan içe aktarılabilir.
Bu databaseler ile ilgili düzenleme ancak oluşturuldukları ana mdb / accdb üzerinden yapılabilir.  Bu vesile ile örnek ekleyerek soru soracak arkadaşların da mde, accde gibi eklerle değil mdb / accdb örneklerle sorularını yöneltirlerse cevap alabileceklerini akılda tutmaları gerekmektedir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 32 Bit Olarak Hazırlanmış Dosyayı 64 Bitte Açamıyorum. - Yazar: atoykan - 13/01/2021, 15:19
Task