Skip to main content

AccessTr.neT

Sürekli Form'da Yapılmış Değişikliği Yakalamak

Sürekli Form'da Yapılmış Değişikliği Yakalamak

Yetkilendirme konusunda sıkıntım yok. Yetkilendirme olayını çözdüm ve uyguladım. Her birim kendisiyle alakalı formları sadece açabiliyor. Burdaki problem örneğin fabrika birimi depoya bu ürünü bana gönder veya exporta gönder bilgisini girdi ve işlemini bitirdikten sonra kaydet butonu haricinde kullandığım bir mail gönder butonum var ve buton mail gönderme işlemi yaptığında ana tablomda yer alan onay kutusuna update olayı ile işaretleme yapıyor ve ben fabrikanın artık bu dakikadan sonra eğer kendisinden sonraki birim olan depo ürünleri bu bilgiye istinaden gönderimini yaptıysa fabrika birimi daha sonradan deponun gönderimini yaptığı ürün için yönlendirme bilgisini değiştirmesini engellemeye çalışıyorum. Eğer fabrika mail gönderdikten sonra depo halen işlem yapmadıysa fabrikanın değişiklik yapmasına izin veriyorum.

Sorun tam olarak bu noktada çıkıyor depo eğer işlem yaptıysa fabrikanın değişiklik yapmasını engelleyebilmek istiyorum. Ancak formumdaki ilk mesajımda yazdığım değişikliklerden vaz geçmeye yaraması gereken iptal butonum formun sürekli form olması sebebiyle değişikliği yakalayamıyor ve yapılan değişikliği kayıt etmiş oluyor. Bu durumda fabrika birimindeki birim bu butonun açığından faydalanıp art niyetli veya istemsiz olarak depo ürünleri gönderdikten sonra veriyi değiştirip programdaki bilgilerin hatalı ve aldatıcı olmasına sebebiyet verebilir.

Bu durumu nasıl çözebileceğim konusunda sayısız denemeler ve araştırmalar yaptım ancak sonuca bir türlü ulaşamadım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Sürekli Form'da Yapılmış Değişikliği Yakalamak - Yazar: Mr.Midnight - 19/02/2021, 11:22
Task