Skip to main content

AccessTr.neT

İlişkisiz Nesne Kullanımı

Osman Eliboyalı38
Osman Eliboyalı38
10
1086

İlişkisiz Nesne Kullanımı

Merhaba Sayın @Osman Eliboyalı38

Açıkçası amacınızı ve sorunuzu net anlamadım. Rapor içinde bir OLE Objectte Excel dosyasını kullanmak istiyorsunuz ve bunu form aracılığı ile otomatik seçtirmek istiyorsunuz. Açıkçası bu yaklaşımı ben olsam terk ederim. En basit tabiri ile Excel Spreadsheets gui kullanan elektronik tablolara dayalı bir veritabanı sistemidir, Access ise tablolar, formlar, sorgular, raporlardan oluşan guiye sahip ilişkisel veritabanı yönetim sistemidir. Rapor içerisinde Excel verilerini kullanmanız gerekiyor ise bunları içe aktararak bir rapor oluşturmayı düşünmelisiniz. Grafik veya çizelgeleri kullanmanız gerekiyor ise bunları Access raporunuzda oluşturabilirsiniz. Rapor içinde OLE olarak düzenlenebilir bir Excel dosyası bulundurmak ve tutarlılık yönündeki çekincelerimi şimdilik kenara koyarak, dediğim gibi nasıl bir çalışma hedeflediğinizi, kurgunuzu tam anlamadım ancak şahsen tavsiyelerim bunlar olacaktır.

Excel şablonları ve resimlerle ne yapmaya çalıştığınızı, nasıl bir sonuç almayı hedeflediğinizi daha net izah edebilir ve daha anlaşılabilir hale getirebilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

İyi çalışmalar.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: İlişkisiz Nesne Kullanımı - Yazar: atoykan - 22/04/2021, 14:25
RE: İlişkisiz Nesne Kullanımı - Yazar: atoykan - 26/04/2021, 18:57
RE: İlişkisiz Nesne Kullanımı - Yazar: atoykan - 28/04/2021, 12:38
Re: İlişkisiz Nesne Kullanımı - Yazar: feraz - 29/04/2021, 16:50
RE: İlişkisiz Nesne Kullanımı - Yazar: atoykan - 06/05/2021, 01:01
RE: İlişkisiz Nesne Kullanımı - Yazar: feraz - 10/05/2021, 09:38
Task