Skip to main content

AccessTr.neT

Excel Vba Da Veri Kaydederken Diğer Sayfaya Kopyasını Almak.

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
28
2150

Excel Vba Da Veri Kaydederken Diğer Sayfaya Kopyasını Almak.

@feraz hocam bu hatanın çıktığı iyi oldu çünkü bende sayfa koruma kodu ile ilgili kafa karışıklığı var. Ben sayfaları korumaya aldım evet ama güncelleme ve silme kodlarımda işlem öncesi .unprotect "şifre" ve işlem bitiminde de  .protect "sifre" kodları kullanıldı ama kayıt ekleme kodlarında artık bu kodlar yok. çalışma mantığı önce korumayı kaldır kodu çalıştır ve işlemi gerçekleştir sonra sayfayı tekrar korumaya al bu şekilde. Çalışma kitabında da bir sub tanımlı zaten , kitap açıldığında tüm sayfalar korumalı modda açılsın diye ki öyle açılıyor.

Kod:
Private Sub Workbook_Open()
strPassword = "171717"
..........

velhasıl kelam kayıt_ekle kodu sayfa koruması kaldırılmadan nasıl çalışıyor bunu anlamadım. Dolayısı ile yapmamı söylediğiniz sayfa koruması ile ilgili eklentiyi nereye koyacağımı da anlamadım. Aşağıdaki şekilde yaptım oda hata verdi.

Kod:
.unprotect"171717"
ThisWorkbook.Worksheets("WHATSAPP").Cells(Rows.Count, 1).End(3)(2, 1).NumberFormat = "@"
ThisWorkbook.Worksheets("WHATSAPP").Cells(Rows.Count, 1).End(3)(2, 1).Value = "+90" & TextBox_Gsm.Value

Whatsapp Sayfa korumasını manuel olarak kaldırıp denediğimde kaydı 19 nolu satıra yaptı. Sayfada daha önce 18 satırlık bilgi vardı ben tamamını manuel olarak seçip sildim (Userform üzerinden tek tek çağırıp silmedim sanırım bu yüzden bu satıra kaydetti.)

[Resim: do.php?img=11042]
[Resim: do.php?img=11041]
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Son Düzenleme: 16/05/2021, 10:14, Düzenleyen: Oğuz Türkyılmaz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Re: Excel Vba Da Veri Kaydederken Diğer Sayfaya Kopyasını Almak. - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 16/05/2021, 09:30
Task