Skip to main content

AccessTr.neT

Access Tablo'da Dlookup Ve Dsum Hk.

Access Tablo'da Dlookup Ve Dsum Hk.

(08/06/2021, 11:07)berduş yazdı: 1 - amacınızı tam anlamadım siz projenizi accesste mi hazırlayacaksınız excelde mi?
2 - sipariş listesi ile veri tabanı tablosu sorgu aracılığyla birleştirildiğinde siz zaten sorguda tüm alanları görebilirsiniz ve  listboxa veriyi bu sorgu üzerinden çekeblirsiniz

Amacım, firmanın üretim takibinde kullanılacak bir program hazırlamak. Programın formlarını Excel Vba üzerinden userformlar sayesinde hazırlayacağım. Fakat verilerimi Excel üzerine değil Access üzerine yazacağım. yine Program içerisinde olacak olan listboxlara verileri Access üzerinden çekeceğim.

Access için, Excel mantığında düşünerek hata yapıyorum sanırım. Veri tekrarlarımın sebebi o. 

'erf_no' ürün id
'siparis_no' siparis id
'gkr_no' hammadde id gibi sabit id ler üzerinden veri girişi yapıyorum. düşey ara kullandığım yerleri sorgu ile halletmeyi deneyeceğim.

Peki, örnek dosyamda yer alan stok kısmı için, 'gkr_no' id üzerinden kullanılan hammaddelerin miktarlarını toplayarak, 'stok_listesi' içerisinde bakiye kısmına formül edebilir miyim? yoksa onu da sorgular ile mi yapmalıyım?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Access Tablo'da Dlookup Ve Dsum Hk. - Yazar: tatarcarsi - 08/06/2021, 08:58
RE: Access Tablo'da Dlookup Ve Dsum Hk. - Yazar: tatarcarsi - 08/06/2021, 11:50
Task