Skip to main content

AccessTr.neT

İs Null Hatası Ve Arka Planda Sorgu Tablosunun Açılması

İs Null Hatası Ve Arka Planda Sorgu Tablosunun Açılması

Birkaç senedir sadece formlardan yararlanarak bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Benim için hobi gibi bir şey. Haliyle zor oluyor.

Yakın ilginize teşekkür ederim.
Ben sizin dediğiniz olayı nasıl yaparım bilmiyorum. O yaptığım hususu da formda ki örneklerden faydalanarak yaptım. ( yani tablo yapma, yada ekleme sorgusu).
Öğrenmek için soruyorum. Ekleme sorgusu nasıl Yapılır? peki her tarih değiştiğinde tabloya ekleme yapacak ise tabloda ciddi bir iş yükü olmaz mı? yada benmi yanlış biliyorum. Ekleme yapıp tekrar mı siliyor.

Benim yapmaya çalıştığım şey şu: Formdaki iki tarih girilmesi zorunlu alanlar. Dönüş tarihi gidiş tarihinden daha önce seçilememeli, boş geçilememeli
tarihler seçildiğinde o tarihte kayıtlar var ise izinliler var ise izinli listesinde kalanlar genel listede olmalı. Yoksa eklemeye hazır gelmeli. işte burada bu listeleme işleri nasıl çalışır tam bilmiyorum.

Bir diğer husus
HarfLikeOgrenci = Screen.ActiveControl.Caption  'Tıklanan butonun resim yazısı değeri değişkene atanıyor
[Forms]![frm-evci]![Metin468] = HarfLikeOgrenci 'değişkenin değeri metin kutusunun içerisine alınıyor.
[Forms]![frm-evci]![listeogrenci].[Requery] ' liste yenileniyor. Peki listeyi harfe göre yenilediğini nasıl algılıyor. Burayı bana izah edebilir misiniz?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: İs Null Hatası Ve Arka Planda Sorgu Tablosunun Açılması - Yazar: SeferŞANLI - 10/11/2021, 11:27
Çalışmamı düzzenledim - Yazar: SeferŞANLI - 11/11/2021, 14:25
Task