Skip to main content

AccessTr.neT

Pdf Dosyasının Adını Userform.combobox.text Değeriyle Değiştirerek Klasöre Kaydetme.

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
6
461

Pdf Dosyasının Adını Userform.combobox.text Değeriyle Değiştirerek Klasöre Kaydetme.

(26/05/2022, 22:13)atoykan yazdı: Benim Date eklediğim yere poliçe noyu getirin sorun çözülmüş olur. O takdirde dosya varmı diye kontrol etminiz gerekmez if/else kısmını sadeleştirin.

If Dir(DPath & Combobox_PlakaNo.Value & ".PDF") <> "" Then        '>>> plakaya ilişkin kayıtlı pdf var mı kontrol et varsa
    Name SPath As DPath & Combobox_PlakaNo.Value & "_" & Date & ".pdf" '>>> Dosyayı plaka + gün (34 ABC 45_01012022.pdf) olarak taşı
    Me.TextBox1 = DPath & Combobox_PlakaNo.Value & "_" & Date & ".pdf" '>>> textbox'a dosya adı ve yolunu işle
    Else                                                              '>>> plakaya ilişkin kayıtlı pdf yoksa
    Name SPath As DPath & Combobox_PlakaNo.Value & ".pdf"              '>>> Dosyayı plaka (34 ABC 45.pdf) olarak taşı
    Me.TextBox1 = DPath & Combobox_PlakaNo.Value & ".pdf"              '>>> textbox'a dosya adı ve yolunu işle
    End If

Hocam Allah Ne muradınız varsa versin. Beni en çok düşündüren altından kalkacak bilgimin olmadığı bölümdü sayenizde Pdf olayının %90 ı bitti. Son bir bölüm kaldı onun içinde 2-3 gündür forumlarda arama yapıyorum ama uyarlayabileceğim uygun bir örnek bulamadım. Konu açayım mutlaka birilerinin de işine yarayacaktır.
yerine

Name SPath As DPath & Combobox_PlakaNo.Value & "_" & POLİÇENO & ".pdf"
Me.TextBox1 = DPath & Combobox_PlakaNo.Value & "_" & POLİÇENO & ".pdf"
kullanmanız yeterli olacaktır.

Hocam Allah Ne muradınız varsa versin. Beni en çok düşündüren altından kalkacak bilgimin olmadığı bölümdü sayenizde Pdf olayının %90 ı bitti. Son bir bölüm kaldı onun içinde 2-3 gündür forumlarda arama yapıyorum ama uyarlayabileceğim uygun bir örnek bulamadım. Konu açayım mutlaka birilerinin de işine yarayacaktır.
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Son Düzenleme: 26/05/2022, 22:41, Düzenleyen: Oğuz Türkyılmaz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Pdf Dosyasının Adını Userform.combobox.text Değeriyle Değiştirerek Klasöre Kaydetme. - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 26/05/2022, 22:40
Task