Skip to main content

AccessTr.neT

Formdan Farklı Yerlere Veri Gönderme Çoklu

Formdan Farklı Yerlere Veri Gönderme Çoklu

(12/02/2024, 08:25)onur_can yazdı: Merhaba,
Excel dosyanıza göre;
2 tane hatta 3 tane tablo oluşturmanız yeterlidir.
  • Kişiler
  • Firmalar
  • Hareketler

Kişiler tablonuz ana tablo olacak, Bu tabloya ait bir form oluşturun, ardından bu forma katıştırmak için bir alt forma ihtiyacınız var o da hareketler tablosuna dayanan bir alt form. Firmalar tablosu ise sadece firma isimlerini ve diğer İletişim bilgilerini tutacak bir tablo olacak. Hareketler tablosunda bir alan açarak bu alanı firmalar tablosunun firma ismine başvuruda bulunacak.

Kişiler formunu açtığınızda alt formdan verilerinizi giriş yapabilirsiniz. Hatta birde arama butonu ekleyip istediğiniz kişiye hemen ulaşıp onun bilgilerini girebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Merhaba Sn @onur_can . İyi çalışmalar dilerim. Öneriniz için teşekkürler ben 3 tablonun yeteceğini düşünmüyorum. Çünkü şöyle bu firmalara gönderdiğim meyve@&sebze gün gün ve tır bazında adet adet ayrılacak ve bu da ayrı tablolar halinde olacak. Benim fikrim formdan tablolara veri göndermenin daha kolay olacağı ama tabikide sizin seviyenizde bi Access bilgim yok.  Benim düşüncem açılan kutular isim ve firma seçmek ve bu açılan kutulara veri göndermek.. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürlerr..

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Formdan Farklı Yerlere Veri Gönderme Çoklu - Yazar: ali.70 - 12/02/2024, 20:58
Task