Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: karam - Cevaplar: 5 - İzleme: 3037
koşullu Bçimlendirme
ALINTIDIR

AKoşullu Biçimlendirmeyi Merak edenler için kapsamlı bir doküman
Yazar: sinan55 - Cevaplar: 4 - İzleme: 4401
textbox içeriğine göre koşullu renk değişimi
arkadaşlar, girilen verileri listelemek istiyorum ve listelediğimde diyelimki tarih varsa kırmızı boşsa zemin rengi beyaz olsun. fakat sorum şu. bir form da 3 tane tarih var ve 3 ünün doluluk oranına göre farklı renklendirme yapmam gerekiyor. yani 1. tarih dolu iken sarı 2. tarih dolu iken yeşil 3. tarih dolu iken kırmızı olmasını istiyorum
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.sayenizde biz de inşallah yavaş yavaş Access i öğrenmeye çalışıyoruz.
Yazar: eeegokhan - Cevaplar: 4 - İzleme: 2654
İki tarih arası koşullu fark alma
Arkadaşlar Merhaba,

Ek'teki dosyada tarih arası (max-min) alma hakkında bir sorgu oluşturdum.Ama benim istediğim "0" olan dataları hesaba katmıyacak.Yani demek istediğim Ek'teki örnekte 20.03.2009 13:51:00-20.03.2009 14:12:00 tarihlerini girince minimum değerleri "0" olarak almasın istiorum.Yardımcı Olursanız sevinirim.
Yazar: gogoli01 - Cevaplar: 2 - İzleme: 1946
Raporda Koşullu Renkli Yazı Oluşturmak
Raporda yapmak istediğim bir konu var, koşula bağlı renkli yazı oluşturmak.
örnek:
DURUM: IIf([OGRENCI_NOT]>"70";"GEÇTİ";"KALDI")

öğrenci 70 altında not almışsa KALDI kelimesini koyu ve kırmızı renkli yazması, üzerinde ise normal siyah yazması için nasıl bir kod yazmak gerekir?
Yazar: aydincskn - Cevaplar: 2 - İzleme: 1772
Koşullu ve Seçmeli veri girişi
Merhaba arkadaşlar, aile bütçesi formu üzerinde giriş yaparken "ana harcama kalemlerini" seçtikten sonra, sadece bu ana hesaba bağlı alt hesapları listeleyen ve seçim yapabileceğim yeni bir form nasıl açarım?
Yazar: SADIK54 - Cevaplar: 2 - İzleme: 2304
Koşullu Form Sayfası Açma Hk.
Arkadaşlar bir form sayfasında girdiğim 2 adet sayısal değerden kalan 1 ise ARACBILGILERI formsayfasını otomatik açmasını istiyorum. bunu nasıl yapabilirim. detaylı anlatımı ektedir. program ve sunum olarak yardımlarınızı bekliyorum.
Yazar: furkan - Cevaplar: 2 - İzleme: 2349
koşullu toplama
Arkadaşlar ekli dosyamda, veri girişi yapılmaya devam eden bir örnek tablo var, amacım ANKARA diye yazdığımda kaç tane ANKARA adın il varsa bunların karşısındaki SUTUN1, SUTUN2, SUTUN3 ve SUTUN4 toplayıp tek ANKARA ve tek SUTUN1, SUTUN2, SUTUN3 ve SUTUN4 altına yazmasını istiyorum. Nasıl yapılacağını hep denedim bir türlü cevabı bulamadım,
Yazar: SADIK54 - Cevaplar: 4 - İzleme: 2152
Açılan Kutunun Koşullu Açılması Hk.
Arkadaşlar Bir combobox hücrem var ben buradan seçim yapmadan Yeni Tip Ekle Butonuna bastığımda "Lütfen Eklemek İstediğiniz Araç Markasını Seçiniz." Diye ileti veriyor buraya kadar tamam İleti üzerinde "tamam" butonuna bastığımda Liste50 Combobox hücresinin otomatik açılmasını istiyorum. bu hususta yardımlarınızı bekliyorum.
Yazar: merihcan - Cevaplar: 3 - İzleme: 2080
Koşullu Hücre Seçimi
Herkese Hayırlı Ramazanlar

[align=justify]Benim yapmak istediğim belki basit bir şey ama çok amatör olduğum için Access te bunu birkaç kez denememe rağmen nasıl yapabileceğim konusunda çok fazla fikir sahibi olamadım. Access te bir sütun seçtiğimde örneklemek gerekirse örneğin birinci sütun un futbol takımları adını içerdiğini düşünelim. Mesela birinci sütunda Trabzonsporu seçmişsem ikinci sürunda otomatik olarak trabzon spor oyuncu adları gelsin istiyorum. Hangi takım seçilirse onun oyunlar
Yazar: mordem - Cevaplar: 14 - İzleme: 8591
Access te Koşullu Biçimlendirme
Selam üstadlar....

Access içinde bazı alanları koşullu biçimlendirme yapamıyorum örnek te rapor alanında koşullu biçimlendirme yapılacak alanı nasıl yapabilirim.
örnekte HbA1C değerine bakılırsa koşul şartınıda ordan okuyacak şekilde.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler......

yalnız örneği 2007 olarak gönderiyorum 2003 te rapor hatası verdiği için