Skip to main content

AccessTr.neT


Access 2007 JPG sorunu

Access 2007 JPG sorunu

Çözüldü #1
Arkadaşlar
Uygulamayı 2007 de açarken
JPG okumyor, BMP yapın diyor
bir ayarla mı ilgili ?
Tşk
Cevapla
Çözüldü #2
ole nesnesi ise jpeg görmez
meşhur çin atasözü  "ACCESS İLE YAPABİLECEKLERİNİZ HAYAL EDEBİLECEKLERİNİZ İLE SINIRLIDIR" siz ne kadar hayal edebiliyorsunuz
Cevapla
Çözüldü #3
Hocam daha açıklayıcı olun lütfen, çünkü anlayamadım
resmleri bmp mi yapmam lazım, hepsi bağlı resimler ??
ve daha önce 2007 de çok çalıştırdım, ilk defa bu hatyla
karşılaştım . Selamlar
Cevapla
Çözüldü #4
Nesne çerçeveleriyle resim görüntüleme sorunlarını çözme
Başka dosya türlerini görüntüleme desteği sağlayan ek yazılımınız olmadığı sürece, ilişkili ve ilişkisiz nesne çerçeveleri tasarım gereği yalnızca Windows Bit Eşlem (.bmp) ve Aygıttan Bağımsız Bit Eşlem (.dib) dosyalarını görüntüler. Nesne çerçeveleri, "sahne gerisinde" Nesne Bağlama ve Katıştırma (OLE (OLE: Programlar arasında bilgi paylaşımında bulunmak için kullanabileceğiniz bir program-tümleme teknolojisi. Tüm Office programları OLE'yi desteklediğinden bağlantılı ve katıştırılmış nesneler yoluyla bilgi paylaşımı yapabilirsiniz.)) özelliğini kullanırlar ve BMP ve DIB dışında her tür resim dosyasını görüntüleyebilmeleri için OLE sunucusu olarak adlandırılan bir bileşen gerektirirler.

Microsoft Office'in önceki sürümlerinde, nesne çerçevelerinin GIF ve JPEG dosyalarını görüntülemek için kullandıkları OLE sunucusunu sağlayan Microsoft Photo Editor adlı bir program vardı. Office 2003 Sistemi'nde ise Photo Editor yerine, bu tür dosyalar için OLE sunucusu sağlamayan Microsoft Picture Manager vardır. Bunun sonucunda, gerçek resimler yerine resim dosyalarının adlarını görüyorsunuz.

Bu sorunu birkaç yolla çözebilirsiniz:

GIF veya JPEG resimlerinizi Windows Bit Eşlem (.bmp) dosyalarına dönüştürün. BMP dosyaları çoğunlukla GIF veya JPEG dosyalarından büyük de olsa, Access bunları desteklemek üzere ek Aygıttan Bağımsız Bit Eşlem (.dib) dosyaları oluşturmayacağından, BMP dosyaları veritabanınızın boyutunu azaltmaya yardımcı olabilir.

Tablodaki bir OLE Nesnesi (OLE nesnesi: Nesne bağlantısı ve katıştırması için OLE protokolünü destekleyen bir nesne. OLE sunucusundan gelen bir OLE nesnesi örneğin, Windows Paint resmi veya Microsoft Excel elektronik tablosu bir alana, forma veya rapora bağlantılandırılabilir veya katıştırılabilir.) alanına GIF, JPEG ve diğer yaygın resim dosyası türlerini eklemek için Veri Sayfası görünümünü kullandığınızda, beklenen "Bit Eşlem Resmi" yerine "Paket" sözcüğünü görüyorsunuz.

Alanda "Paket" sözcüğünün görünmesinin nedeni, OLE Nesnesi alanının yalnızca Windows Bit Eşlem (.bmp) ve Aygıttan Bağımsız Bit Eşlem (.dib) dosyalarını desteklemesidir. OLE Nesnesi alanında başka türde grafik dosyalarının depolanmasını ve Access'in bunları düzgün görüntülemesini istiyorsanız, ek yazılım yüklemelisiniz ve bu yazılım ek resim türlerini görüntülemek için gereken bileşenleri (OLE sunucuları olarak adlandırılır) sağlamalıdır.

Microsoft Office'in önceki sürümlerinde, GIF ve JPEG dosyalarını görüntülemek için gerekli OLE sunucusunu sağlayan Microsoft Photo Editor adlı bir program vardı. Office 2003 Sistemi'nde ise Photo Editor yerine, bu tür dosyalar için OLE sunucusu sağlamayan Microsoft Picture Manager vardır.

microsoft.com
FX-Etopla
Liste Kutusu Oluşturma
Cevapla
Çözüldü #5
bu nedenden dolayı benim eklediğim bir activex vardı ole nesnelerini gösteriyordu
meşhur çin atasözü  "ACCESS İLE YAPABİLECEKLERİNİZ HAYAL EDEBİLECEKLERİNİZ İLE SINIRLIDIR" siz ne kadar hayal edebiliyorsunuz
Cevapla
Çözüldü #6
Harikasınız, öneriniz üzerine
2007 yi diğer bileşenleri ile yükleyince
problem çözüldü. Çok tşk
Hocam o activex i bulursanız da memnun oluruz -Img-grin
Son Düzenleme: 14/04/2009, 16:55, Düzenleyen: derebeyi.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task