Konu Araçları | Konu Seçenekleri | Gösterim Stili
Tarih
05/12/2011 12:23
Konu Sahibi
aobendes
Yorumlar
1
Okunma
5850
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aobendes

aobendes

Aktif Üye
29027
A.....
 59
 16
 140
 22/12/2010
51
 İzmir
 
 Ofis 2007
 06/10/2013,17:21
Yinelenen veritabanımı Access 2007 biçiminde kaydedemiyorum

Belirtiler

Microsoft Office Access 2007 uygulamasında, Access'in önceki sürümlerinde (.MDB biçiminde) oluşturulan yinelenen veritabanları yeni .ACCDB dosya biçiminde kaydedilemez. Veritabanını Farklı Kaydet komutunu kullanmayı denediğinizde (Microsoft Office Düğmesi'ni tıklatın ve Farklı kaydet'in yanındaki oku tıklatın), bu seçenek soluk renkli (kullanılamaz durumda) görünür.

Neden

.ACCDB dosya biçimi yinelemeyi desteklemez.

Çözüm

YINELENEN VERITABANINI .MDB DOSYA BIÇIMINDE KULLANIN

Yinelenen veritabanınızı .MDB dosya biçiminde kullanmaya devam edebilirsiniz. Yineleme işlevi .MDB dosya biçimi için halen desteklenmektedir.

VERITABANINI OFFICE Access 2007 DOSYA BIÇIMINDE EL ILE YENIDEN OLUŞTURUN

Yeni dosya biçiminin sağladığı yararların, yinelemeden elde edeceğiniz yararlara göre daha fazla olduğuna karar verirseniz, Office Access 2007 biçiminde yeni bir veritabanı oluşturabilir ve yinelenen veritabanını el ile yeniden oluşturabilirsiniz.

NOT Bu yöntem tüm yinelenen veritabanlarında işe yarar, ancak kopyalar kümesinde bulunan diğer tüm yinelemelerle eşitlenmiş olan tam bir kopyayla çalışmadığınız sürece, henüz kopyanızda bulunmayan veriler ve projeler yeni veritabanında yer almayacaktır.

Veritabanınızı yeniden oluşturmaya başlamadan önce, yinelemede yer alan tüm gizli nesnelerin ve sistem nesnelerinin görünür durumda olduğunda emin olmanız gerekir. Yeniden oluşturduğunuz zaman yinelemede bulunan yinelemeye özgü alanlara erişebilmeniz için bu gereklidir.

Dönüştürmek istediğiniz yinelemeyi açın. Gizli alanları ve sistem alanlarını görüntülemek için, yinelemeyi, oluşturulduğu Access sürümünü kullanarak açmanız gerekir .
Araçlar menüsünde, Seçenekler'i tıklatın. Seçenekler İletişim kutusu açılır.
Görünüm sekmesinde, Göster bölümünde, Gizli nesneler ve Sistem nesneleri'ni seçin. Yeni ayarları uygulayarak Seçenekler İletişim kutusunu kapatmak için Tamam'ı tıklatın.

Veritabanını el ile yeniden oluşturma

Boş bir veritabanı oluşturun ve açın.

NOT Access Tablo1 adında yeni, boş bir tablo oluşturur. Bu tabloyu silmeniz gerekir; herhangi bir değişiklik yapmadan hemen kapatarak bunu yapabilirsiniz. Nesne sekmesini sağ tıklatıp kısayol menüsünden Kapat'ı tıklatın.

Dış Veri sekmesinin Al grubunda Access'i tıklatın.
Dış Veri Al - Access Veritabanı İletişim kutusu görünür.

**Yinelenen veritabanını bulmak için Gözat düğmesini tıklatın.
**Yeni veritabanında yeniden oluşturmak istediğiniz nesneleri içeren yinelenen veritabanını tıklatın ve sonra Aç düğmesini tıklatın.

**Dış Veri Al - Access Veritabanı İletişim kutusunda, Tabloları, sorguları, formları, raporları, makroları ve modülleri geçerli veritabanına al'ı tıklatın ve sonra Tamam düğmesini tıklatın.

**Yeni veritabanına almak istediğiniz veritabanı nesnelerini tıklatın. Tüm nesneleri almak isterseniz, her sekmede Tümünü Seç öğesini tıklatın.
**Önemli Bu noktada hiçbir tabloyu seçmeyin. Tabloları ileriki bir adımda yeniden oluşturacaksınız.

**Nesneleri seçmeniz bittiğinde, almak için Tamam düğmesini tıklatın.
**Sihirbazın son sayfasında, alma adımlarını ileride kullanmak üzere kaydetme seçeneğiniz vardır. Bunu yapmak için, Alma adımlarını kaydet onay kutusunu seçin, ilgili bilgileri girin ve Al'ı Kaydet'i tıklatın.

**Yinelenen veritabanını Office Access 2007 uygulamasında açın. Yinelenen veritabanındaki her tablo için, eski tablodaki tüm verileri alan ve yeni veritabanında aynı verilerle tablo oluşturan bir Tablo Oluştur sorgusu oluşturun.

NOT s_GUID birincil anahtar ise (ve buna başvuruda bulunan diğer tablolarda yabancı anahtarlar ise), s_GUID alanını yeni tablonuza eklemeniz gerekir. s_GUID alanı birincil anahtar olarak kullanılmadıysa, bu alanı yeni tablonuzda bulundurmanıza gerek yoktur. s_Lineage ve s_Generation alanlarını yeni tabloya kopyalamayın.

Varsayılan olarak, s_GUID, s_Lineage ve s_Generation alanları gizlidir. Bu alanları görüntülemek için, aşağıdaki yordamı kullanın:

**Yinelenen veritabanında, tüm tabloların kapalı olduğundan emin olun.
**Gezinti Bölmesi'nin üst tarafını sağ tıklatın ve Gezinti Seçenekleri'ni tıklatın. Gezinti Seçenekleri İletişim kutusu açılır.

**Görüntü Seçenekleri bölümünde, Sistem Nesnelerini Göster'i seçin ve Tamam'ı tıklatın.
Nasıl?

**Yeni veritabanındaki her tablo için, kopyanın tablosunda kullanılanla aynı dizini ve birincil anahtarı oluşturun.
Nasıl?

**Yeni veritabanındaki her tablo için, kopyanın tablosunda varolan ilişkileri oluşturun.
Nasıl?

Yeni veritabanınızı kaydedin.
Kaynak : Microsoft "Yinelenen veritabanımı Access 2007 biçiminde kaydedemiyorum"İlmiyle amel etmeyen hoca bülbül gibi ötse de kargayla bir tut.

alpeki99

alpeki99

Uzman
6
Ol....
 39
 162
 6.134
 29/10/2008
 Bursa
 Yazılım Geliştirici
 Ofis 2010 32 Bit
 22/06/2019,10:56
Lafın kısası 2010 ile çalıştığınız dosya üzerinde 2007'de değişiklik yapmayın. Sadece açın kullanın.


AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

...........

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Access Dersleri ozanakkaya 30 15.916 28/03/2019, 11:50
Son Yorum: timur.aksoy
  Acemiler İçin Uygulamalar: Kullanıcı giriş ve şifre formu. Yetkilendirmeye göre işlem mehmetdemiral 67 30.889 11/02/2019, 21:45
Son Yorum: sercann
  Access Açılışta Wındows Penceresiz Sadece Form Gözükmesi furens 2 461 24/01/2019, 13:30
Son Yorum: furens
  Access'te İfadeler ve örnekleri benremix 10 13.579 21/01/2019, 23:39
Son Yorum: Oğuz Türkyılmaz
  Access Penceresini Gizleme ozanakkaya 155 88.795 13/12/2018, 17:51
Son Yorum: siyahca

Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.