Skip to main content

AccessTr.neT


Access den Excel e veri göndermek.

Access den Excel e veri göndermek.

Çözüldü #1
arkadaşlar, Access ten Excel e veri göndermek ve gönderdiğim verileri Access teki kayıtların bulunduğu tablodan silip yine Access te tablo adı o günün tarihi olacak şekilde kaydedecek bir çalışmaya ihtiyacım var. nasıl başlamalıyım?
Cevapla
Çözüldü #2
Merhaba,
Konu başlığın çok iyi seçmişsin. Sağ üst köşeye kopyaladığım da "Yaklaşık 2020 sonuç" dedi, müthiş bir bilgi demektir.

Örneğin yok ise pek bir şey söyleyemiyoruz. Arama kısmında hazır örnekli bir çok soru ve cevapları var incelerseniz yada örneğini gönderin beraber bakalım.
Çekirge'nin Çırağı

İlmin yarısı, soru sormaktır.
Cevapla
Çözüldü #3
teşekkür ederim bende aynı konuyu arama kısmında baktım fakat orada tablodaki verileri aktarmak ile örnekleri buldum. benim amacım sorgu ile daralttığım verileri aktarmak ve aktardıklarımı mevcut tablodan silerek günün tarihinde yeni bir tabloya aktarmak.elimde elle tutulur bir çalışmam olmadığından yüklemedim.
Cevapla
Çözüldü #4
Sorguyu göndereceksen buton tıklama olayına

Visual Basic Code
DoCmd.OutputTo acOutputQuery, "SorgumuzunAdı", "Excel97-Excel2003Workbook(*.xls)", "", False, "", , acExportQualityPrint

Ama sen yinede tablolarını yap bir kaç satır bilgi gir denemeye başlayalım.
Çekirge'nin Çırağı

İlmin yarısı, soru sormaktır.
Cevapla
Çözüldü #5
Raham Hocam teşekkür ederim ilginiz için bende site üzerinden bir kaç örnek buldum fakat aradığım kod sizden geldi çok sağolun. kendi çalışmama uyarlayıp eklerim çalışmaz ise yardımlarınızı rica ederim sağolun.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task