Skip to main content

AccessTr.neT


Access' E Sharepoint Ya Da Onedrive Üzerinden Erişebilir Miyiz?

Access' E Sharepoint Ya Da Onedrive Üzerinden Erişebilir Miyiz?

Çözüldü #1
Merhaba Değerli Üstadlar,

SharePoint ya da OneDrive' a bir Access veri tabanı kopyalasak ve bu veri tabanına şirket içerisinde ilgli kişilerin erişimini sağlayarak aynı anda veri girişi yaptırabilir miyiz?

Yerel bir ağ olmadığı için Access dosyasını network e koyamıyorum. eskiden yerel bir ağ olduğunda paylaşım ayarları yapılarak herkes erişebiliyordu.

İnternette biraz baktım da tam tersi bilgiler var. SharePoint ten Access' e veri alma işlemini anlatıyor.

Benim istediğim SharePoint ya da OneDrive a Access dosyasını kopyalamak ve izin verilen şirket çalışanlarının bu verita banına ulaşımlarını sağlamak.

Sizce bu mümkün mü?

Teşekkürler.
Teşekkürler,
Saygılarımla,

Power BI İş Analitiği Danışmanı

Ali Yüzen
Cevapla
#2
Merhaba Sayın @aliyuzen

Onedrive ve SharePoint birer server değildir, yapamazsınız. Access Windows ortamında çalışmak üzere dizayn edilmiştir sharepoint tablolarından data alabilirsiniz backend olarak kullanamazsınız. Şirket içinde kullacaksanız neden Sql Server üzerinden yapmıyorsunuz?
Cevapla
#3
Bilgi için teşekkür ederim. Sql server üzerinden nasıl yapılabileceği konusunda hiç bir bilgim yok. Araştırmak zor değil, elbette. Ama, ben şöyle düşünmüştüm. Sharepoint ya da onedrive a atar. bir de onlara link veririm. Herkese çalışır, aynı anda. Ama, mümkün olmadığını anladım.

Teşekkürler.
Teşekkürler,
Saygılarımla,

Power BI İş Analitiği Danışmanı

Ali Yüzen
Cevapla
#4
İlla Sql Server kullanmak zorunda da değilsiniz. Backendinizi ayrı Access tabloları olarak hazırlayıp form ve kodlarınızı frontendde ayrı bir Access dosysı olarak tasarlayabilir, backendinizi server üzerinden paylaşıma açıp frontendleri kullanıcı bilgisayarlarına koyarak tabloları bağlayabilirsiniz. forumda Access Veritabanı Bölmek / Paylaştırmak başlığındaki konuları inceleyin. Size fikir verecektir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da