Skip to main content

AccessTr.neT


Access Formda Tümünü Seç Buton Olay Yordamı Ekleme ?

Access Formda Tümünü Seç Buton Olay Yordamı Ekleme ?

#1
Değerli forum üyeleri değerli adminler,
Sizler aracılığı ile oluşturduğumuz ekte bulunan eğitim planı uygulamamızda ihtiyaç doğduğu için eklemek zorunda kaldığımız bir özellik için aslında aşağıdaki  konuyu açmıştım.Uygulama örneğimizin eski hali üzerinden konuyu açmıştım ve  Ozan hocam (buradan bir kez daha  kendisine çok tşk ederim) sayesinde çözülmüştü.

Kuruma özel sebeplerden dolayı uygulamanın son hali üzerinden değil de eski hali üzerinden konuyu açmıştım-kodları asıl uygulamaya adapte edebilirim sanıyordum ama edemedimImg-cray

Konu şu;
https://accesstr.net/konu-access-formda-...lenir.html

Şimdi yapmak istediğimiz şey;
frm_degerlendirmeyap ı açıp-öğrenci tanısı seçip-dersleri ekrana getiriyoruz.Ders üzerine çift tıklayıp-frm_secimformu nu açıyoruz.

Burada 1 yıllık hedef olarak hangi maddeyi işaretlediysek-işareti koyar koymaz bir form açılsın ve açılan bu formda bu maddenin alt maddeleri listelensin..Biz bunları istersek tek tek seçim yapabilelim-istersek de bir buton yardımı ile Tümünü Seç diyebilmek istiyoruz.

Son olarak seçtiğimiz bu maddeler ve alt alt maddeler rpr_amaçlar raporunda çıksın istiyoruz.

Öneri ve yardımlarınızı bekliyor saygılar sunuyorum.

Not:Aynı konuyu yeniden açmışım gibi oldu ama inanın bana kod bilgim sıfırImg-cray( uyarlayamadım ve bu kısım kurum için önem arz ediyor..
Saygılar
.rar PLAN2003.rar (Dosya Boyutu: 141,38 KB | İndirme Sayısı: 15)
Son Düzenleme: 22/11/2016, 01:20, Düzenleyen: mehami.
Cevapla
#2
Merhaba,

Daha önceki düzenlenmiş örnekte açılan forma göre kod eklendi, ancak eklediğiniz son örnekte seçim yapılacak formu alt form olarak eklediğiniz için kodu uygulamakta sıkıntı çıkıyor olabilir. www ile başlayan alt forma dikkat edin. Zira bende dikkat ediyorum.
Cevapla
#3
Değerli ozan hocam;
İlginize çok tşk ederim.İnanın bana tüm uygulamayı buradan ve sizlerden topladığım kodlar hatta form-rapor vs örnekleri buradan ve farklı platformlardaki örneklerden çekip alarak uygulamamız yapılmıştı.

Tam olarak sizin yapmış olduğunuz son örneği uyarlama sorunu yaşadım ancak şuan tam olarak ne yapacağımı yine bilmiyorum desemImg-cray(

Öneri ve yardımlarınızzı bekliyor saygılar sunuyorum..
Cevapla
#4
Örnek uygulamanızın düzenlenmiş hali ektedir. Bu konu hakkında yapabileceklerim bundan ibaret.

Uygulamanız ile ilgili basit sorularınıza cevap yazılabilir, ancak bunun gibi komplike problemlerinizin çözümü için İletişim linkinden bağlantı kurmalısınız.

Bu Site "Ödev veya Program Yaptırma Sitesi" Değildir.
(21/04/2009, 00:10)ozanakkaya yazdı: Ayrıca, uygulama yapımı veya komplike çözüm içeren sorularınız için İletişim  linkini tıklayın. Size çözüm üretecek birisini buluruz.
.rar PLAN2003_sld.rar (Dosya Boyutu: 134,72 KB | İndirme Sayısı: 22)
Cevapla
#5
Değerli Ozan Hocam;
İlgine çok tşk ederim.Uygulama örneğini inceledim.Şöyle bir hata gördüm,yanılıyorsam lütfen beni düzeltiniz..

Öğrenci bilgilerini girip-tanı ve ders seçip seçimformunda işaretleme yapıyoruz ve alt maddeleri seçmek için form açılıyor seçiyoruz kaydedip çıkıyoruz.Sonra başa dönüp YENİ DERS SEÇİP aynı işlemleri yapıyoruz(yani yeni derse ait maddeleri ve alt maddeleri seçiyoruz) kaydet çık yapıyoruz.Raporu açtığımız zaman sadece en son hangi dersi ve alt maddelerini seçmişsek o derse ait seçilenler ve alt maddeleri raporda çıkıyor..Oysa biz 2 ders seçmiştik diyelim ve bu derslere ait farklı maddeler ve alt maddeleri içinde de seçim yapmıştık bunlar raporda gözükmüyor..Son işlem gözüküyor sadeceImg-cray(

Bu konuda öneri ve yardımlarınızı bekliyor saygılar sunuyorum.
Cevapla
#6
Konu öneri ve yardımlarınızı bekliyor..

Saygılar sunuyorum
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task