Skip to main content

AccessTr.neT


access için vb öğrenmek gerekirmi

access için vb öğrenmek gerekirmi

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar, ben Access te istediklerimi yapabilmem için hangi programı öğrenmem gerekiyor. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Cevapla
Çözüldü #2
Access'i çok iyi derecede kullanmak istiyorsan eğer Vba bilmen şart. Eğer VB derken kastettiğin şey Visual Basic ise onu öğrenirsen zaten Access'e ihtiyacın kalmaz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #3
verdiğin bilgi için teşekkür ederim.
benim için sadece Access te yaptıklarım yeterli olabilir. yani Access için yeterli olacak olan nedir. bunu öğrenmek istiyorum.
Son Düzenleme: 14/02/2009, 15:01, Düzenleyen: sinan55.
Cevapla
Çözüldü #4
Access ' de program yazmak istiyorsan ;
1. öncelikle Sql konusunda azda olsa bilgi edinmen lazım. Çünki Access veritabanı olduğundan ençok kullanacağın Sql cümlecikleri.Tüm kaynaklarda sqller genelde aynı. Access in kendi helpinden Sql yeterli.
2. Programı kontrol altına alabilmek için kesinlikle vb öğrenmen gerekmekte. Küçük çaplı bir program yazacaksan formlar arası işlemleri , tablolar üzerindeki işlemleri (sql ve recordset) öğrenmen lazım.

Benim tavsiyem kısaca.
1. öncelikle Sql hakkında forumdan ve Access help den kısa bi bilgi edin.(Select,Update,Insert,Delete) nedir nasıl kullanılır gibi.
2. vb de de özellikle recordset mantığını araştır. senin işini bunlar görmeye başlayacaktır.

gerisi öğrenmen gereken artık dizayn ve kontrollere kalıyor. kontrol derken , kaydı silemezsiniz, şuna izniniz yoktur gibi kontrol elemanları.
Cevapla
Çözüldü #5
verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim arkadaşım.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task