Skip to main content

AccessTr.neT M.


Access İle Ekran Görüntüsü (screenshot) Alma Uygulaması

Access İle Ekran Görüntüsü (screenshot) Alma Uygulaması

#1
Sadece açık olan formun görüntüsünü alır ve ekran görüntüsünü temp klasörüne kaydeder. İsterseniz resmi açıp farklı kaydedebilirsiniz. Geliştirmeye açıktır. (ç)alıntıcılara da duyrulur. Hangi amaçla kullanılır ben de bilmiyorum.

[Resim: do.php?img=4984]  

.rar EkranGörüntüsüAl.rar (Dosya Boyutu: 33,04 KB | İndirme Sayısı: 58)
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla
#2
Hocam eline sağlık

Cevapla
...........
#3
Sayın ozan bey,

Öncelikle,uygulama için site adına teşekkürler…

Bu uygulama üzerinde isteğe bağlı olarak,birkaç düzenleme ile,kullanım durumu geliştirilebilir.bunlar (elbette,ufak tefek ayrıntılar);

1) Görüntü alma işlemi için geçerli olan kodları,bir tuş üzerine (örneğin;Print Screen ya da diğer tuş kombinasyonlarına) atamak sureti ile,tuşa basarak kullanım sağlanabilir.

2) Sadece açık olan form değil,o an uygulama üzerinde aktif bulunan nesneye yönelik olarak ekran görüntüsü elde edilmesi sağlanabilir.(örneğin;bir rapor görselinin ekran görüntüsünü almak gibi)

3) Denemesi yapılmadı fakat,.BMP yerine belki .JPG uzantılı kaydetmesi sağlanabilir.(.bmp uzantılı dosyalar biraz fazla yer işgal ettiği için kast edilmiştir.)

4) TEMP klasörü yerine (ulaşmak için,birkaç klasöre girmek zaman kaybı olduğundan),uygulamanın yer aldığı klasöre kaydetmesi sağlanabilir.

KULLANIM AMAÇLARI

Ekran görüntüsü için kullanım amaçları üzerine belki bir ihtimal aşağıdaki hususlar nezdinde değerlendirmek adına kullanım durumları söz konusu olabilir.(en azından,fikir vermesi temennisi ile.)

1) Mail yolu ile,kişilere;yukarıda da bahsi geçtiği üzere,bir rapor sonucu gönderilmek istenebilir.(elbette,bu;resim olarak gönderilmek istendiğinde uygulanabilir)

2) Süresi yaklaşan bir durum için (örneğin;ödeme veya taksit işlemi),yine hatırlatmak anlamında kullanılmak istenebilir.(bunun için de her ne kadar,mesaj bildirimi gönderiliyorsa da)

3) Kullanıcı kayıt gözlemlerinin de kaydedildiği bir uygulama söz konusu ise,olası bir uygulama içeriğinde olumsuz bir kullanıcı davranışı gözlemine rast gelinmişse,bu durumun belgelenmesi adına ekran görüntüsü elde edilmesi sağlanabilir.(örneğin;kayıt casusu uygulaması kast edilerek yorumlanmıştır)

paylaşılmak istenen kısa içerikli yorumlar bunlardan ibarettir.şüphesiz,bunlar sadece beni bağlar.takdir ve tercih ya da yorum sizindir.emeğinize sağlık.saygılar.

Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da