Skip to main content

AccessTr.neT


Access ile SMS Gönderme

Access ile SMS Gönderme

#1
Konuyla ilgili bir haftadır araştırma yapıyorum. ancak hiçbir yerde hazırlanmış bir örneğe rastlamadım. Yorum yapan çok. Şöyle olabilir böyle olabilir. Ama net cevaplar bulamadım.

Ben bu uygulamayı hazırladım ve sizinle paylaşmak istiyorum.

Hiç bir yerde bulamayacağınız bir uygulamadır.

Uygulamanın çalışabilmesi için "msxml.msi" activex inin de kurulması gerekiyor.

Sadece bu kadar.

Ayrıca arzu eden arkadaşlara toplu sms hizmeti vermekteyim. Bilginize...
Cevapla
#2
Uygulama icin tesekkurler. Bu arada bir hatirlatma yapmak isterim. Yorum yapan cok, Soyle yapilabilir boyle yapilabilir vs. demissiniz. Burasi bilgi paylasimi yapilan bir yer, bilgi paylasimi bu sekilde yapilir.

Bence ustadlar uygulamayi incelesin, her acmada, formu tasarima gecmede sms yollamayalim
SÖZ VERİYORUM... USLU DURUCAM...
Cevapla
#3
Sayın accessdelisi yorumunuz için teşekkür ederim lakin ne demek istediğinizi anlayamadım. Öncelikle şunu belirteyim paylaşılan bilgi doğruysa ve insanlara faydalıysa anlamlıdır. Yoksa vakit kaybından başka birşey değildir. Bir diğer anlayamadığım husus ise açıldığında form tasarımına geçtiğinde sms göndermesi meselesi. Siz sanırım incelemediniz uygulamayı. Ben orda bana mail atın size kullanıcı hesap bilgilerini vereyim dedim para ödeyin demedim. Zaten test ederken kullanacağınız sms ler bana ait. Benim hesabımdan düşecek. Sonra siz benimle sms hususunda çalışmak isterseniz ben sizin uygulamanıza entegre edebilmeniz için size kodları açarım incelersiniz. Ya da uygulamanızı bana gönderirsiniz ben eklerim nasıl istiyorsanız. Amacım insanların net ve istikrarlı çalışan hazır bir uygulamayı paylaşmak. Ve sizin bunu test edebilmeniz için kullanıcı hesabımı girmem doğru olmazdı. Yoksa her isteyen herkese sms göndrerir. Konuyla ilgilendiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederim. İncelemek isteyen üstadlara özelden kodları yazabilirim.
Cevapla
#4
Sayın burakegem sitemize katkınızdan dolayı teşekkür etmek isterim. Toplu SMS Firmasının Kodlarını Access Veri Tabanına Entegre Etme konusunda kodları açık şekilde görebileceğiniz gibi SMS gönderme ister tek tek ister toplu SMS şeklinde örnekleri sitemizde mevcut.

Örnek dosyalarınızı kaldırmak zorundayım çünkü Access Örnek Uygulamalar kategorisi için uygun değil. Hem kaynak kodları yok hem de takdir edersinizki ticari amaçda söz konusu ve bu konularda Site Kuralları gereği öncelikle yönetim ile görüşmeniz gerekiyordu.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#5
Çalışan bir uygulamayı kaldırmışsınız ne güzel. Söyleseydiniz ben kodu yazardım. Ayrıca ben çalışan bir uygulamaya rastlamadım sitenizde. Ben bulamadıysam lütfen siz yardımcı olun.
Cevapla
#6
Alıntı:Ayrıca ben çalışan bir uygulamaya rastlamadım sitenizde
Yukarıda vermiş olduğum linki incelediniz mi?

Alıntı:Çalışan bir uygulamayı kaldırmışsınız ne güzel.
Uygulamanın çalışması önemli değil bu kategoride kaynak kodu açık olan uygulamalar paylaşılmaktadır. Sadece siz değil aynı şekilde eklenen tüm örneklere karşı tavrımız budur.

Alıntı:Söyleseydiniz ben kodu yazardım
Amacımız polemik değil. Yukarıda yazmış olduğunuz mesaja binaen kodları herkes ile paylaşmak istemediğiniz izlenimi doğuyor:

Alıntı:Sonra siz benimle sms hususunda çalışmak isterseniz ben sizin uygulamanıza entegre edebilmeniz için size kodları açarım incelersiniz


Dediğim gibi amacımız polemik değil. Eklenilen örnek kurallara uygun olmadığı için kaldırıldı.

Ayrıca iki hesap kullanımı Site Kuralları gereği yasak olduğunu hatırlatırım.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da