Skip to main content

AccessTr.neT


Access Kapanması Hk.

Access Kapanması Hk.

#1
Arkadaşlar merhaba form aöık iken belirli bir süre işlem yapılmayınca formu kapatan formülüm mevcut ancak ben formlar açık olmadan sadece arka plan açık şekilde belirli süre işlem yapılmayınca accessin kapanmasını istiyorum. Bu mümkün müdür?

[Resim: do.php?imgf=148344670048511.png]
Cevapla
#2
sayın Çevik,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

bir süreye bağlı olarak zaman dolduğunda durumunun geçerli olması ve durum nezdinde süre bitiminde işlerlik kazanabilmesi için,bir olay yordamı gerekmektedir.

bu da,mevcuttaki aktif olan bir form üzerinden ilgili ZAMAN DOLDUĞUNDA olay yordamının kullanımı vesile ile ancak söz konusu olabilmektedir.

dolayısı ile de,bunu da ancak bir form açık haldeyken çalıştırabilir ve istenilen süre bitiminde veritabanının kapatılmasının sağlanması geçerli olabilir.bunun dışında,bir form nesnesi aktif değilken ve sadece veritabanının açılıp nesne penceresinden herhangi bir seçim yapılmayıp aktifleştirme işlemi sağlanmazken ki süreçte bu bahsettiğiniz talebinizi gerçekleştirmek söz konusu olmasa gerek.

zaten,bu konuda mevcut olan kodlar da,açık bir form üzerinden anlatılır ya da buna dair kodlar yer alır.

elbette ki,bu sadece naçizane kendi düşüncem.fakat,eğer bunun olabilirliğine dair bir çalışma,katılımcılar tarafından paylaşılma durumları söz konusu olursa,hep birlikte öğrenme imkanı da elde etmiş oluruz,böylece.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#3
Atoz bey teşekkürler bilgilendirme için. Zaman dolduğunda yordamına kod ile formları kapatma durumu mevcut sadece varmı belirttiğim şekilde bir yol onu öğrenmek istedim. Tekrar teşekkürler.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task