Skip to main content

AccessTr.neT


access kullanıcı düzeyi güvenlik hatası

access kullanıcı düzeyi güvenlik hatası

Çözüldü #1
Veritabanımızı, Kullanıcı Düzeyinde Güvenlik Sihirbazı'nı kullanarak korumaya aldığımızda güvenlik.mdv olarak bir mdv dosyası oluşturuluyor, kısayolu atanıyor ve veritabanımız artık bununla açılıyor.

Peki bu güvenlik.mdv dosyasını yitirirsek ne yapmalıyız veritabanımızı tekrar açmak için?

Bu sorunun halledilmesine katkıda bulunabilecek tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Daha önce sizlerden birinin başına geldimi bilmiyorum ama bu gerçekten çok kötü bir şey. tüm kayıtlar kilitli kaldı açamıyorum, recovery olmuyor, verileri boş bir v.tabanına alamıyorum...
Cevapla
Çözüldü #2
Bunun için başka bir bilgisayarda başka bir mdw (mdv değil) dosyası oluşturun. Sonra dosyanızı oraya kopyalayıp açmayı deneyin. Bununla ilgili daha önce system.mdw dosyasıyla ilgili böyle bir durum oluşmuştu ve bu şekilde çözmüştük. Access'te bu tür güvenlik verileri mdw uzantılı dosyalarla sağlanıyor. Şifresini bildiğiniz bir mdw dosyasını (başka bilgisayarda oluşmuş) sizin bilgisayara kopyalamak da çözüm olabilir. Her iki yöntemi de deneyin. Olmazsa Access verilerini kurtatan birçok yazılım mevcut, bana mail ile gönderin ben düzeltip size gönderirim. Kolay gelsin..
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
merhaba,
kullanıcı düzeyi güvenlik sihirbazıyla oluşturulmuş Access programına ait mdw dosyası kayıp bir Access dosyası açılamaz. eğer önceki mdw bilgileri ile (mdw oluşturulurken snp olarak yaptıklarınızı yedek aldırır) yeni bir mdw dosyası oluşturarak açmadan, başka türlü açılma yöntemi varsa o zaman herkesin programındaki veriler tehlikededir.
mdw dosyası silindiğinde kaybolduğunda yapılacak olan şu;
daha önceden güvenlik sihirbazıyla oluşturulmuş bu çeşit güvenlik ile birlikte bir snp uzantılı dosya oluşturulur. eğer program önemli ise bu snp dosya yazıcıya döktürülüp en önemli yerde saklanması gerekir.
Çünkü bu dosyada olası bu tarz hata veya mdw dosyası hasarlarında yeni mdw dosyası oluşturmaya yardım eder.
yeni bir mdw dosyası oluşturup önceki mdw dosyasına ait bilgileri snp dosyasından bakıp ÇALIŞMA GRUBU KİMLİĞİ ve gruplardan bağlı bulunduğu örneğin Tam veri kullanıcısı ise burdaki GRUP NO ve kullanıcı olarak eklenen birine ait KİŞİSEL NO girilmek zorundadır. bu durumda öylesine oluşturulmuş bir mdb veritabanına ait mdw dosyasını, mdw dosyası kaybolmuş bir programın açılmasında kullanılabiliriz.
accesstr arkadaşım eğer mdw dosyası kayıp ise, önceden bu güvenliği sağlarken bir snp uzantılı bir dosya oluşturulmuş olması gerekir. bize gereken sadece bu snp dosya.. bunun içindeki: ÇALIŞMA GRUBU KİMLİĞİ, GRUP NO ve KİŞİSEL NO (bunlar önemli olmasaydı örneğin 7ZOxQTYXGGwGBIfmed5 gibi karmaşık bir kişisel no ve diğerlerininde benzer şekilde vermezdi ve bunu saklayan diye snp olarak yedek sunmazdı.)
örnek olarak kullanıcı güvenliği oluşturulurken accessin sunduğu snp yi ilişikte sunuyorum.

saygılar.
.rar asi.rar (Dosya Boyutu: 9,49 KB | İndirme Sayısı: 38)
Cevapla
Çözüldü #4
sayın moderatörlerim konuya vakıfım ve kesinlikle dediğiniz gibi ben her zaman snp ve mdw yedeklerimi alırım, işyerinde kullanılan bir defter kayıt çalışmasına ait eski bir sürümü açmaya çalışıyorum, sonradan ek özellikler nedeniyle güncellenen bir defter çalışması bu. bilgisayarların birisinde en eski sürümlerden biri kalmış ve bu güne kadar o şekilde kullanılmış, yedeklerimin arasında bulamadım, güvenlik mdw oluşturmaya gerekli bilgileri yitirdiğimi belirterek sorumu sordum, değişik alternatifleri kullandım, tam versiyon yardımcı yazılımlarla da uğraştım, netice kocaman bir sıfır olunca yardım almaya karar verdim.

çok teşekkür ederim ilginize sağlıcakla kalın.
Cevapla
Çözüldü #5
Arkadaşlar, sanırım ben yanlış anladım. Şifrelenmiş bir veri tabanını açmak için system.mdw dosyasını başka bir yerde oluşrurup şifrenin o şekilde çözülmesi konusunu sanırım hepiniz biliyorsunuzdur. Bahsettiğiniz konuyu çok iyi okumadan ben onu anlattım. Sevgili cüneyt, konuyla ilgili zaten açıklayıcı bilgileri verdi, benim anlattığım şifrelenmiş Access dosyaları için geçerli. Zaten dikkat ederseniz "Şifresini bildiğiniz bir mdw dosyasını (başka bilgisayarda oluşmuş) sizin bilgisayara kopyalamak da çözüm olabilir."demişimImg-grin)) Ben şifreye takılmışım.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #6
Merhaba;

Cüneyt hocam kullanıcı düzeyi sihirbazı nasıl oluşturuluyor. Eğer zamanınız varsa adım, adım analatabilirmisiniz?

Saygılarımla.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da