Skip to main content

AccessTr.neT


access ne zaman verimsiz hale gelir?

access ne zaman verimsiz hale gelir?

Çözüldü #1
genel bir soru soracağım Access te yaptığımız formlar yada datebase şeklindeki dosyalar kaç mb boyuta ulaşınca verimsiz yada patlama noktasına gelir bilgisi olan yada tecrübesi olan varsa beni aydınlata bilir mi?
labtek, 24-07-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
Çözüldü #2
Sayın labtec
Cevap vermesine verelim de, konunun açıldığı yerle konunun bir ilgisi var mı Allah aşkına? Lütfen konuları olur olmaz yerlere değil, konu başlığına uygun yerlere açınız. Sorunuz Access ile ilgili ama konuyu açtığınız yer "Visual Basic Soru ve Cevapları".. Ben konuyu taşıyorum. Lütfen daha dikkatli olalım arkadaşlar.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
kusura bakmayın fark etmedim ...
bu arada labtec değil labtek.
labtek, 24-07-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
Çözüldü #4
Migros'ta bir arkadaşımın yapmış olduğu program yaklaşık 600 Mb boyutta ve içinde gömülü olarak resimlerde var. Her gün onlarca kayıt giriliyor 1 yıldan daha fazla süredir kullanılıyor. Elbette sınırlar var ancak düzgün bir yapı, sağlam bir kodlama ile neredeyse sınır yok diyebiliriz. Anlayacağınız kısmen elinizde bu durum. Mesela cari vs. kayıtlar yapıyorsanız yıllara göre farklı MDB ler kullanılabilir. Sene sonunda yeni yıla devir yaparken sadece borçlar vs. toplam olarak devredilebilir vs. vs. Baktınız artık kesmiyor sizi MsSQL 'e merhaba demek nasılsa elinizde.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #5
access 2003 e ait bir kitapta 2Gb boyuta kadar sorunsuz çalışabileceği belirtiliyor. bu çok büyük bir boyut.
2 Gb üstünde sorgularda, kayıt çağırmalarda vs. yavaşlama olur diyor. onun haricinde bir konu belirtilmemiş. 2 Gb gibi büyük bir kapasiteyi aşmak biraz zor olacaktır diye düşünüyorum zaten.
alınabilecek en güzel önlem verileri ayrı bir veritabanında tutmak. formlar, raporlar vs ayrı bir veritabanında tutmak. bununla ilgili birçok örnek var sitede.
yene kulaktan dolma bir bilgi virüs Access içindeki bilgileri karıştırabiliyormuş. pek kabul görmesede benim gözümde teknoloji herşeyi koruyamıyor. bunun içinde sıksık yedek.
gerisi sizin şansınıza kalmışImg-grin
İyiki Varsın Access Img-grin
Cevapla
Çözüldü #6
çok teşekkür ederim ben 2GB olarak kendimi hazırlıyorum
labtek, 24-07-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task