Skip to main content

AccessTr.neT


Access On Load Hatası

Access On Load Hatası

Çözüldü #1
Merhabalar

Access aşağıdaki hatayı alıyorum daha önce bu tip hata ile karşılaşan var mı? Bayadır bu hatanın çözümünü arıyorum bir türlü bulamadım

[Resim: do.php?img=10700]
Cevapla
#2
1 - form bozulmuş olabilir
2 - activex nesnesi düzgün yüklenmemiş olabilir
3 - atıfta bulunulan nesne formdan silinmiş yada ismi değişmiş olabilir
Cevapla
#3
Uygulamanın incelenmesi gerekli, büyük bir ihtimalle form bozulmuş. Hata veren formun kopyasını alıp form üzerindeki denetimleri tek tek silerek formu açmayı deneyin. Form açılırsa en son sildiğiniz denetimin ismini değiştirin.
Cevapla
#4
Bu hatayı formu yeniden tasarlamadan düzeltebilmek için yapabileceğiniz bir kaç müdahale var
  1. Hatayı veren formunuzu yeniden adlandırın ve bir kopyasını oluşturun. Yeni kopyayı kaydederken orjinal form adını verin ve adını değiştirmiş olduğunuz formu kaldırın. Genellikle database bölme işlemlerinden kaynaklanan ufak tefek pürüzleri bu yöntemle giderebilme şansınız yüksek.
  2. Form özelliklerinden kaynağı kaldırın kaydedip veritabanını kapatın tekrar açtıktan sonra formun kaynağını tekrar tanımlayarak kaydedip kapatın.
  3. Çalıştır komutuna intl.cpl yazın Yönetimsel sekmesi altında Unicode olmayan programların dilleri kısmında Sistem yerel ayarlarını değiştir butonu ile gireceğiniz pencerede geçerli sistem yerel ayarınızı güncelleyin ve Dünya Çapında dil desteği için UTF-8 kullan opsiyonunu aktive edin.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task